Deversová chce v Aténách běžet stovku

11 2004
Praha - Marion Jonesová může zapomenout na obhajobu olympijského zlata z běhu na 100 m v Sydney 2000. Pokud bude za doping potrestaná mistryně světa Torri Edwardsová, posune se do tříčlenné americké sestavy Gail Deversová. Ta chce v Aténách startovat na dvou tratích - v běhu na 100 m a na 100 m překážek.

Torri Edwardsová si na americké kvalifikaci zajistila místo v olympijském týmu USA v běhu na 100 i 200 m. Jenže v Aténách pravděpodobně startovat nebude - v dubnu totiž měla pozitivní test na stimulant nikethamid na mítinku na ostrově Martinique a hrozí ji až dvouletý zákaz činnosti. V případě jejího potrestání by se v obou bězích měnila americká sprinterská nominace.

Do sestavy v běhu na 100 m by se posunula Gail Deversová.

Pokud by se však slavná sprinterka rozhodla usilovat při své páté účasti pod pěti kruhy pouze o titul nad překážkami, který ji chybí v bohaté sbírce, mohla se dostat do americké nominace i pětinásobná medailistka ze Sydney 2000 Marion Jonesová. Ta totiž skončila v Sacramentu pátá za Deversovou. "Budu trénovat a budu připravená, pokud k tomu dojde," řekla nedávno Jonesová.

Podle všeho však k jejímu zařazení do sprinterské trojice k LaTashe Colanderové a Lauryn Williamsové nedojde. Jméno Jonesové bude figurovat pouze ve startovní listině skoku do dálky a navíc je v sestavě na 4x100 m.

Když dostala Gail Deversové nedávno od vedení americké atletiky otázku "Chceš běžet stovku, pokus bude Edwardsová vyřazena z nominace?", odpovědí byl její souhlas. Deníku New York Times to potvrdil její manažer Greg Foster. Stejnou informaci přinesl také francouzský deník L'Equipe.  "Strašně se těší," řekl Foster New York Postu.

Gail Deversová tak bude usilovat o třetí olympijský triumf v běhu na 100 m - vyhrála totiž v Barceloně 1992 a v Atlantě 1996. V Aténách ji čeká náročná porce - pokud v obou disciplínách dojde až do finále, postaví se na start pět dnů za sebou... "Už si to vyzkoušela loni na mistrovství světa v Paříži a je připravena," dodal Foster.
Deversová se však vzdá místa ve štafetě na 4x100 m.

Definitivní rozhodnutí v kauze Edwardsové vynese Americká arbitrážní asociace tento týden, ale už před několika dny byla zveřejněna informace, že výrok bude znít: vinna. Torri Edwardsová, která získala loni v Paříži titul mistryně světa po diskvalifikaci své krajanky Kelli Whiteové také kvůli dopingovému prohřešku, je sice připravena odvolat se k arbitrážnímu soudu v Lausanne, jenže olympijské hry se blíží...


 

Gail Deversová triumfovala na olympijské kvalifikaci amerických atletů a v Aténách 2004 bude startovat na svých pátých olympijských hrách.

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz