Deversová chce v Aténách běžet stovku

11 2004
Praha - Marion Jonesová může zapomenout na obhajobu olympijského zlata z běhu na 100 m v Sydney 2000. Pokud bude za doping potrestaná mistryně světa Torri Edwardsová, posune se do tříčlenné americké sestavy Gail Deversová. Ta chce v Aténách startovat na dvou tratích - v běhu na 100 m a na 100 m překážek.

Torri Edwardsová si na americké kvalifikaci zajistila místo v olympijském týmu USA v běhu na 100 i 200 m. Jenže v Aténách pravděpodobně startovat nebude - v dubnu totiž měla pozitivní test na stimulant nikethamid na mítinku na ostrově Martinique a hrozí ji až dvouletý zákaz činnosti. V případě jejího potrestání by se v obou bězích měnila americká sprinterská nominace.

Do sestavy v běhu na 100 m by se posunula Gail Deversová.

Pokud by se však slavná sprinterka rozhodla usilovat při své páté účasti pod pěti kruhy pouze o titul nad překážkami, který ji chybí v bohaté sbírce, mohla se dostat do americké nominace i pětinásobná medailistka ze Sydney 2000 Marion Jonesová. Ta totiž skončila v Sacramentu pátá za Deversovou. "Budu trénovat a budu připravená, pokud k tomu dojde," řekla nedávno Jonesová.

Podle všeho však k jejímu zařazení do sprinterské trojice k LaTashe Colanderové a Lauryn Williamsové nedojde. Jméno Jonesové bude figurovat pouze ve startovní listině skoku do dálky a navíc je v sestavě na 4x100 m.

Když dostala Gail Deversové nedávno od vedení americké atletiky otázku "Chceš běžet stovku, pokus bude Edwardsová vyřazena z nominace?", odpovědí byl její souhlas. Deníku New York Times to potvrdil její manažer Greg Foster. Stejnou informaci přinesl také francouzský deník L'Equipe.  "Strašně se těší," řekl Foster New York Postu.

Gail Deversová tak bude usilovat o třetí olympijský triumf v běhu na 100 m - vyhrála totiž v Barceloně 1992 a v Atlantě 1996. V Aténách ji čeká náročná porce - pokud v obou disciplínách dojde až do finále, postaví se na start pět dnů za sebou... "Už si to vyzkoušela loni na mistrovství světa v Paříži a je připravena," dodal Foster.
Deversová se však vzdá místa ve štafetě na 4x100 m.

Definitivní rozhodnutí v kauze Edwardsové vynese Americká arbitrážní asociace tento týden, ale už před několika dny byla zveřejněna informace, že výrok bude znít: vinna. Torri Edwardsová, která získala loni v Paříži titul mistryně světa po diskvalifikaci své krajanky Kelli Whiteové také kvůli dopingovému prohřešku, je sice připravena odvolat se k arbitrážnímu soudu v Lausanne, jenže olympijské hry se blíží...


 

Gail Deversová triumfovala na olympijské kvalifikaci amerických atletů a v Aténách 2004 bude startovat na svých pátých olympijských hrách.

Autor:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Jobs Contact
Analytik / Vývojář pro ERP systémy (25.000 - 35.000 Kč)

Jobs Contact
Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 KčNajdete na iDNES.cz