Díra v lodi skifařce přípravu nepokazila

10 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Početné skupině českých sportovců, která dorazila do olympijské vesnice v noci na úterý, dominovali veslaři. A právě skifařka Miroslava Knapková bude první Češkou v akci. V sobotu v sedm ráno se postaví na start rozjížďky. "Cesta byla únavná, dorazili jsme okolo třetí a skoro hned zalehli," říká třiadvacetiletá rodačka z Brna.

"Poslední dobou jsem ale zvyklá brzo vstávat, tělo je tak načasováno, takže jsem zase byla docela rychle na nohou."

První dojmy z olympijské vesnice měla smíšené. "Upřímně řečeno, myslela jsem si, že bydlení bude o něco komfortnější. I na závodech míváme sprchu a záchod na každém pokoji. Co mě naopak nadchlo, je jídelna. Nabídka je tak obrovská, že není lehké si vybrat. Celkový dojem z vesnice je ale dobrý," dodala smířlivě.

Času na rozkoukávání neměla nazbyt, veslaři měli už na úterní odpoledne naplánovaný první trénink na kanálu Schinias. "Ve čtyři hodiny nám tam mají dorazit lodě, které do Atén putovaly po souši a trajektem. Doufám že dorazí včas a v pořádku," přála si svěřenka trenéra Tomáše Kácovského.

S přípravou na hry je spokojena, poslední tréninky byly situovány do brzkého rána, tedy do časů aténských závodů. "Normálně nejsem ranní ptáče, takže to nebylo úplně příjemné. Ale zvyknout se dá na všechno. Na třítýdenním soustředění ve Švýcarsku jsme teď vstávali v šest a hurá na vodu."

Pohodu ji nepokazil ani nepříjemný problém s lodí. "Ve Švýcarsku nám ji doslova odfoukl přistávající vrtulník a byla z toho ošklivá díra. Naštěstí mám loď od švýcarského výrobce, který přijel a za tři dny byla opravená. Zvykat si na novou před olympiádou by nebylo příjemné."

To, že bude vůbec prvním českým sportovcem, který se aktivně zapojí do olympijského kolotoče ji nechává klidnou. "Tím, že to je jen rozjížďka si to tak neberu. Akorát maminka mi připomínala, že budu závodit z Čechů jako první. Já se ale hlavně chci seznámit s prostředím, s vodou a se soupeřkama."

O favoritkách má jasno. "Na minulé olympiádě byly vepředu Běloruska, Němka a Bulharka, což se asi zas tak moc nezmění. Počítat musím i s Ruskou a Novozélanďankou. Špička může být docela našlapaná, na nedávném Světovém poháru v Luzernu se jel tak vyrovnaný závod, jaký jsem ještě nezažila."

Horko a vítr, to mohou být pro veslaře soupeři navíc. "Jestli budou vlny, pak bude vedle formy záležet i na štěstí, na technice a na zkušenostech,"dobře ví jediná žena v českém veslařském týmu.

Ráda by se podívala i na jiné sporty a také na aténské památky, jenže její olympijská mise skončí den po finálovém závodě. "To mě trochu mrzí, asi toho kromě tréninků a závodů moc nestihnu."

Ač jsou prázdniny, ve volných chvilkách se hodlá učit. "V září mě čeká zkouška z psychologie sportu, ráda bych ji zvládla, takže se učím i o prázdninách. Ale určitě se podívám i na nějaký film na DVD."

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Najdete na iDNES.cz