Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskařce Rackové chybělo půl metru

25 2000
S y d n e y - Půl metru chybělo české diskařce Vladimíře Rackové k účasti v olympijském finálovém závodu. Třiatřicetiletá atletka, devátá z MS před sedmi lety ve Stuttgartu, poslala svoje náčiní do vzdálenosti 60,24 metru, což znamenalo čtrnácté místo v kvalifikaci. Limit na hranici třiašedesáti metrů překonaly jen tři diskařky a jako poslední do dvanáctičlenného finále proklouzla jedna z favoritek, Franka Dietzschová z Německa, výkonem 60,74 metru. "Nebylo to technicky dobré a byla jsem i dost nervózní," přiznala Racková, která olympijskou atmosféru zažila už před osmi lety v Barceloně ještě pod jménem Malátová.

"Kruh byl ještě při rozhazování vlhký od nedělního deště, což nebylo moc příjemné." Nejlepšího výkonu dosáhla rodačka z Opavy v druhé sérii, první ani závěrečný třetí pokus se jí nepovedly. "Šedesátku v ruce mám, ale chtělo to ještě o kousek dál. Teď se posadím na tribunu a budu se modlit, aby to na stačilo finále," prohlásila před začátkem druhé kvalifikační skupiny.

V té době byla sedmá, ale pak se před ni dostalo dalších sedm závodnic a pro Rackovou, stejně jako v Barceloně, zůstaly brány finálového závodu uzavřeny. V druhé skupině startovala také Alice Matějková, někdejší česká reprezentantka, která po sňatku s oštěpařem Carlosem Perezem závodí za Španělsko. Po návratu po mateřské pauze však ještě nemá takovou výkonnost jako kdysi, její nejdelší pokus měřil jen 54,19 metru. Stačilo to pouze na 28. místo.

"Nevím, co to se mnou je, ale od příletu do Austrálie jsem celé dopoledne ospalá a ani dnes to nebylo lepší. Hlavně mi nešly nohy," vysvětlila jedenatřicetiletá závodnice, která ještě před čtyřmi lety v Atlantě vybojovala pro české barvy patnácté místo. První důležitý start za Španělsko si představovala lépe: "Mám určitě na víc, ale chybělo více tréninku. Snad se to povede příští rok na mistrovství světa v Edmontonu."

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...Najdete na iDNES.cz