Diskařka Cechlová se bude v Pekingu soustředit na kvalifikaci

Věra Cechlová s manželem - Diskařka Věra Cechlová s manželem před odletem na olympijské hry. | foto: Ivana Roháčková

6 2008
Loni česká diskařka Věra Cechlová cestovala na mistrovství světa v Ósace jako kandidátka na medaili, ale nečekaně vypadla v kvalifikaci. Před olympijskými hrami v Pekingu se bronzová medailistka z MS 2005 chce koncentrovat především na postup do finále.

"Chtěla bych ze sebe vydat maximum, hlavně projít kvalifikací, nepodcenit ji a nemyslet jenom na finále. Od toho se všechno odvíjí. Ať jsou při ní jakékoliv podmínky, tak si to člověk nesmí připouštět a musí bojovat," řekla dnes diskařka před odletem do Pekingu.

Vyhovuje jí, že kvalifikace je na programu hned v první den atletických soutěží 15. srpna. "Určitě je to příjemnější než v té atmosféře čekat až do konce, kdy už to ze všech ostatních spadne a mají po závodech," pochvalovala si.

Olympijské hry jsou podle ní úplně jiné než evropské a světové šampionáty. "Je to hodně velkolepé a strašně se na tu atmosféru těším," řekla čtvrtá diskařka olympiády v Aténách, kde jí medaile utekla o pouhých devět centimetrů.

Příprava se odehrála podle jejích představ včetně první zkušenosti se soustředěním v Jihoafrické republice a už se těšila do Pekingu. Nechtěla odhadovat, jak se bude olympijský závod vyvíjet. "Házet tady nějaké cifry nemá smysl, spekulace do sportu moc nepatří," poznamenala diskařka, která letos hodila nejdále 63,10 metru na začátku června v americkém Eugene.

Kvůli porušení dopingových pravidel bude v Pekingu chybět vedoucí žena letošních tabulek Darja Piščalnikovová z Ruska, kterou Cechlová považovala za největší favoritku na zlato. Olympiáda se musí obejít i bez zkušené Němky Franky Dietzschové, která má zdravotní potíže.

Světová špička je letos velmi vyrovnaná a patří do ní i obhájkyně zlaté medaile z Atén Ruska Natalja Sadovová, která se vrátila po dvouletém dopingovém trestu a v červenci hodila v Moskvě za 66 metrů.

Cechlová neví, jak se má k dlouholeté konkurentce po dopingové aféře chovat. "Nevím, jak to mám pojmout, protože jsem se s ní vždycky spontánně bavila. Mrzí mě, že tyhle lidi můžou na olympiádu. Myslím, že by bylo lepší, jako to mají Britové," postavila se na stranu zastánců doživotního zákazu startu pod pěti kruhy pro dopingové hříšníky.

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Najdete na iDNES.cz