Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskařka Racková pojede na olympiádu

3 2004
Kolín - Diskařka Vladimíra Racková si vybojovala účast na olympijských hrách. V sobotu na mítinku v Kolíně hodila kilové náčiní do vzdálenosti 60,04 metru, čímž o 2,34 metru překonala B-limit Českého atletického svazu. Ten tak bude mít ve výpravě do Atén minimálně třináct reprezentantů.

Racková si zajistila start v Aténách díky tomu, že již z loňska má splněný limit A, který má hodnotu 61,00 metru. Původně by tento výkon splňoval pouze horší limit, ale mezinárodní atletická federace ve spolupráci v Mezinárodním olympijským výborem kvalifikační kritéria v některých disciplínách zmírnila.

Racková, která příští týden v sobotu oslaví sedmatřicáté narozeniny, překonala jednašedesátimetrovou hranici v Praze loni v srpnu o tři centimetry.

Splněné limity z loňské sezony musejí atleti potvrdit alespoň výkony lepší, než je mírnější kritérium. S limitem A mohou na olympiádu tři, s "béčkem" jen jeden atlet.

Dá se očekávat, že společně s Rackovou, jež byla v Barceloně 1992 a Sydney 2000, pojede do Atén také Věra Pospíšilová. Ta v letošní sezoně ještě neházela, ale loni byla ve světovém žebříčku nejlepší diskařkou.

Autoři: ,


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz