Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskařka Racková pojede na olympiádu

3 2004
Kolín - Diskařka Vladimíra Racková si vybojovala účast na olympijských hrách. V sobotu na mítinku v Kolíně hodila kilové náčiní do vzdálenosti 60,04 metru, čímž o 2,34 metru překonala B-limit Českého atletického svazu. Ten tak bude mít ve výpravě do Atén minimálně třináct reprezentantů.

Racková si zajistila start v Aténách díky tomu, že již z loňska má splněný limit A, který má hodnotu 61,00 metru. Původně by tento výkon splňoval pouze horší limit, ale mezinárodní atletická federace ve spolupráci v Mezinárodním olympijským výborem kvalifikační kritéria v některých disciplínách zmírnila.

Racková, která příští týden v sobotu oslaví sedmatřicáté narozeniny, překonala jednašedesátimetrovou hranici v Praze loni v srpnu o tři centimetry.

Splněné limity z loňské sezony musejí atleti potvrdit alespoň výkony lepší, než je mírnější kritérium. S limitem A mohou na olympiádu tři, s "béčkem" jen jeden atlet.

Dá se očekávat, že společně s Rackovou, jež byla v Barceloně 1992 a Sydney 2000, pojede do Atén také Věra Pospíšilová. Ta v letošní sezoně ještě neházela, ale loni byla ve světovém žebříčku nejlepší diskařkou.

Autoři: ,


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze