Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskařku Cechlovou potěšilo, že nepostoupila Sadovová

Diskařka Věra Cechlová | foto: ČTK

15 2008
Diskařce Věře Cechlové stačil jediný hod, aby se kvalifikovala do olympijského finále. Bronzová medailistka z mistrovství světa v roce 2005 zkušeně přehodila o 11 centimetrů limit a předvedla devátý nejdelší výkon soutěže 61,61 metru.

Nejdál hodila Američanka Stephanie Brownová Traftonová (62,77). Mezi dvanáct finalistek se nevešla obhájkyně prvenství Natalja Sadovová z Ruska, což českou reprezentantku potěšilo.

Cechlová se radovala, že se neopakovala historie. Loni totiž vypadla na mistrovství světa v kvalifikaci, třebaže celý rok předváděla kvalitní výkony. Letos vsadila na obrácenou kartu.

"Radovala jsem se po loňských zkušenostech," řekla. Užila si zejména takřka úplně zaplněný olympijský stadion Ptačí hnízdo pro 90.000 diváků. "Fantastická atmosféra, oheň, ten kotel, úžasné," rozplývala se v rozhovoru s českými novináři.

Potěšilo ji, že do finále nepostoupila Sadovová, která hodila první pokus mimo výseč a pak pouze 58,11 metru. "Udělalo mi to v duchu dobře," prozradila. Sadovová se totiž mezi diskařkami netěší příliš velké oblibě a ve svolávací místnosti ji ani jedna ze soupeřek nepozdravila.

Důvodem jsou její dva pozitivní dopingové testy z minulosti, které nevedly k nucenému konci kariéry. Po druhém nálezu z Hengela 2006 se vrátila letos, první pozitivní test měla v Edmontonu na MS 2001.

"Bylo to zajímavé, je vidět, že ji všichni vnímáme stejně. Asi ji to trochu zarazilo, překvapilo. Ale nemohla čekat, že jí budeme klepat po ramenou a vítat se s ní," řekla. "To se nedělá, když to bylo poprvé, pak znovu v Hengelu..., ale nechci to rozebírat, mohlo by se mi to vrátit," dodala Cechlová. Má právo být na ruskou soupeřku naštvaná, neboť ta vyhrála olympiádu v Aténách před pozitivním testem a Cechlová tam byla smolně čtvrtá.

Finále ji čeká až v pondělí, tudíž si může odpočinout. V Číně najela na aklimatizační pobyt, chodí spát dlouho po půlnoci a spí až do oběda. "Pak se takhle večer cítím dobře, nechce se mi spát," vypíchla pozitivum. V sobotu si naordinuje volno, v neděli lehký trénink. "Ráda bych ve finále hodila prvním pokusem daleko a pak budu riskovat," prohlásila.

Autor:


Další z rubriky

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...Najdete na iDNES.cz