• Středa 18. října 2017 Lukáš

Diskařka Kniezková má paralympijské zlato

Česká paralympijská reprezentace sice na hrách v Aténách v pondělí o jedno zlato přišla, další dvě však záhy vybojovala. O první místo přišla koulařka Jana Fesslová, která v neděli uspěla v závodě kategorií F54 a F55, ale Slovinci proti ní podali protest a o zlato přišla. V soutěži sloučených kategorií F32-34 a F51-53 výkonem 15,28 metru zvítězila diskařka Martina Kniezková. Plavkyně Běla Hlaváčková uspěla na znakařské padesátce vozíčkářek kategorie S5.

fido7787

tak tohle je hnus
tohle nechaou, ze by politika dosahla uz i na paralympiadu? Kde to jsme?

0/0
20.9.2004 9:21

lom01

Re:
Na tom není vůbec nic špatného a občas se to v těhle soutěžích stává. Závodníci jsou zařazováni podle stupně svého postižení - v případě vozíčkářů podle toho, jak jsou schopni používat jednotlivé svalové partie. Pokud jsou noví, což je případ téhle závodnice - tak musí před mezinárodní zdravotní klasifikační komisi, která je po někdy náročných testech zařadí do některé kategorie. No a v některých případech, které jsou "na hraně", ještě závodníky sleduje i při trénincích a na závodech. Tahle závodnice asi na hraně byla, proto ten protest. Na druhou stranu je to totiž krajně nespravedlivé pro ostatní závodníky, kteří do té kategorie patří právem, když mezi ně příjde někdo uplně "zdravější" a zničeho nic je porazí. Ten systém je složitý, neříkám, že spravedlivý, ale to snad nenic nic na světě.