Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Američané a Japonci berou na olympiádu respirátory. Kvůli smogu

Velkým problémem olympijských her v čínském Pekingu bude smog. Jednotlivé výpravy se na ztížené prostředí připravují různě. Američané a Japonci nakoupili respirátory, Australané dostali svolení v případě nutnosti vzdát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

George Renel

Naši jsou prozíravější....

od firmy Adidas si objednali preventivně trestanecká trika. Kam se hrabe premiér s odnáčkem, černobílé triko-to je protest!;-D

0/0
28.7.2008 18:39

falda

Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

Ono by taky někdy neškodilo pročíst si základy meteorologie, abychom zjistili, že mlha a prach by byly na území, na němž se Peking rozkládá, i kdyby tam žádné město nestálo. Stejné mlhy prach jsou v poušti Gobi zcela běžné i v oblastech, které civilizace takřka vůbevc nezasáhla. Jisté je, že mlhy tvorbu smogu podporují, ale jinak není důvod, aby byl v Pekingu horší vzduch než v kterémkoli jiném přibližně stejně velkém městě (nebo i v daleko menším - podobné znečištění ovzduší je i na Ostravsku a patrně i v Praze, ale o tom se u nás moc nedočteme). Roušky se v Číně nosí, hlavně kvůli prachovým částicím z pouští, zcela běžně, takže Američané ani Japonci sem s žádnou novinkou nepřijdou. Nehledě k tomu, že Čína má ovzduší v průměru daleko čistší než Evropa.

0/0
28.7.2008 17:03

svarak z krabicoveho vina

Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

"Čína má ovzduší v průměru daleko čistší než Evropa."

Ano, kouzelné slovíčko průměr opět řádí. Čistý vzduch v poušti nebo velehorách tak hezky zprůměruje nedýchatelný smog v městech na pobřeží, že?

0/0
28.7.2008 17:09

PaulDrake

Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

Nojo, ono když sedíš na rozpálených kamnech a nohy máš v kýbli s ledem, tak jsi na tom taky průměrně dobře... ;-D

0/0
28.7.2008 17:16

marzena

Re: Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

;-D;-D;-DR^

0/0
28.7.2008 17:20

Don_Alex

Re: Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

trefny ;-D;-D;-D

0/0
28.7.2008 17:25

username

Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

ano, je to zcela běžné, tak běžné, že překračují 350 dní v roce světové limity, zatímco když něco takového nastane v Evropě na déle než jeden den, tak se zakazuje vjezd vozidel do města a nedoporučuje se vycházet zbytečně ven. 170 dní v roce jsou pak překračovány dokonce i čínské limity, někdy i desetinásobně.

A pouště s tím nemají nic společného, největším tvůrcem prachových částic jsou automobily. U Pekingu ani pouště nejsou, viz http://maps.google.cz/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=peking&ie=UTF8&ll=39.906576,116.329422&spn=0.230703,0.601501&t=h&z=11

A průměr Číny sem nese.te, nezávodí se v průměrné Číně, ale v největší čínské aglomeraci.

Vůbec nechápu jak někdo může v tomhle Čínu obhajovat. Čína slíbila, že při pořádání olympiády budou všechny limity splněny a kdyby toto nebylo přislíbeno, tak by se tam olympiáda nekonala. Divím se, že jim nepohrozili odvoláním, alespoň by měla Čína pořádnou světovou ostudu, která by myslím pronikla i k uším malých číňanů.

0/0
28.7.2008 17:27

ntk_

Re: Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

on to bral ne celou čínu, ale to je jen průměr, a to každý jistě zná jakou má vypovídací hodnotu (viz. průměrné platy) -- možná na celou čínu to jde (jistě v číně je hodně zelených míst), ale peking to je děs, lidi tam normálně nevidí do dálky, protože není kam vidět, je tam pořád mlha (smog)....

0/0
28.7.2008 17:32

ntk_

Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

k těm japoncům a roušky; doma v japonsku nosí především lidé roušky na veřejnosti, když jsou nemocní, je to taková společenská ohleduplnost vůči ostatním. V Japonsku i v samotném Tokiu je neskutečně čistý vzduch až jsem tomu nechtěl věřit při tolik aut jak je to možné, ale bylo čistý vzduch jak někde v přírodě a to jsem stál na Ginze, všechno bylo tak ostré kdybych se koukal na svět 1000x ostřejším pohledem než u nás doma v Praze...... A Čína ??? v průměru může mít čistští vzduch ale Peking jako město k tomu průměru opravdu moc dobře nepřispívá co si budem povídat, lidé co tam byli o něco delší dobu pár měsíců muhou mít probémy s dýcháním a může se zhoršit díky tomu jejich zdravotní stav, tam si člověk připadá kdyby se na svět kolem sebe díval přes zamlžené brýle. Docela chápu sportovce, nebudou to mít jednoduché, sportovec bez plic nemůže mít kvalitní výsledky, jedno pozitivní,je, že ten vzduch budou tam dýchat všichni stejný a nikdo nebude mít horší či lepší podmínky.....

0/0
28.7.2008 17:28

ntk_

Re: Re: Zejména Japonci s tím mají bohaté zkušenosti

jo čína se snaží poručet větru (maj tam smog že by tam jeden pad) ale nějak se to hraní na boha jim nevede, celá ta činská olympiáda bude jedna velká přetvářka (ty jejich megalomanské stadiony, kolik lidí muselo opustit domov ? kolik lidí zařvalo při stavbách těch kolosů ?, a já to už kritizoval před několika lety, takže to není až teď !!!

0/0
28.7.2008 17:30

Najdete na iDNES.cz