Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Prý je stará a bez motivace. Ale Björgenová kraluje

Víte, kde na Zemi se vyskytuje největší kumulace medailistů ze zimní olympiády na co nejmenším prostoru? Ten kraj se jmenuje Trondelag, leží ve středním Norsku a žije tu jen 400 000 obyvatel. Přesto odtud vzešlo 7 z dosavadních 11 norských medailí z Vancouveru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

francoa

Norové mají sport jako náboženství

Hlavně rodiče se věnují svým dětem a vychovávají je k lásce ke sportu. Talent se tam neměří solventností rodičů, ale opravdu sportovně. Nemají specializovaná sportovní centra od žáčků, ale děti se vjenují více sportům, až do svých 16-18let, kde se potom přirozenou cestou a sami rozhodnou, v čem chtějí být opravdu dobří. V tom vidím jejich opravdovou sílu. R^

0/0
22.2.2010 8:15

Ric-pic

Re: Norové mají sport jako náboženství

Opravdová síla Norska je v jejich plynu - díky tomu je ta země hodně bohatá, mladá generace neumí pracovat a stát dává peníze na zábavu.....

0/0
22.2.2010 12:32

jannes

Re: Norové mají sport jako náboženství

No, to byla hluboká úvaha... to jsi vymyslel sám?

0/0
22.2.2010 15:31

steinerjan

Re: Norové mají sport jako náboženství

S první částí jeho úvahy se dá souhlasit. Norsko skutečně zbohatlo až po objevení plynu, do té doby to tam nebylo nic moc.

PS Nechápu, proč se na idnes neobjevil článek o Kowalczykové, jak ve skiatlonu porušila pravidla a začala bruslit dřív, než měla. Polka měla z pekla štěstí, že si toho Norové přišli pozdě a rozhodčí v závodě vůbec ne, jinak by ji diskli a bronz by brala Steira.

0/0
22.2.2010 18:27

Toph

Re: Norové mají sport jako náboženství

Vážně? Žiju tu už druhým rokem, ale ničeho takového jsem si nevšimla. Naopak vidím, že jejich síla je v soudržnosti, nutné kvůli přírodním podmínkám. Bez lidí se norská zima přežívá špatně. Lidi jako vy by tu tmu a zimu potřebovali jako terapii . . .

0/0
22.2.2010 20:54

Najdete na iDNES.cz