Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kajakář Štěrba dostal půlroční trest za doping, účast na OH nevzdává

Kajakář Jan Štěrba nesmí půl roku závodit za pozitivní dopingový nález na olympijské kvalifikaci v Poznani. Trest mu udělila Mezinárodní kanoistická federace (ICF), k jejíž arbitrážní komisi se odvolá, a chce se obrátit i na Sportovní arbitrážní soud v Lausanne. Na olympijských hrách v Londýně měl Štěrba startovat ve čtyřkajaku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jaka107

Absurdistán v Česku

Vzal co vzal, přiznal, nezpochybnil to. Od českého svazu dostal velkou podporu na arbitráž do Švýcar včetně právníka a trnéra M. Doktora. Nevyšlo to, neskočili na to. Nebudeme řešit, kdo zaplatí cestu a tučnou pokutu.

Podstatná je ta drzost a neomalenost závodníka s požadavkem, aby se na něj čekalo, až se očistí (třeba arbitráží). Co ta mezinárodní ostuda? Není to divné? Cílem všech je snad dobré umístění lodě na OH. Nikdo se od toho nedistancoval. To si činovníci [>-]svazu, svazový trenér ani ti na olymp. výboru neuvědomují, že si kazí i svoje renomé? P. Štěrba snad točí zeměkoulí, že se na jeho očištění jako na spásu má čekat až do Olympiády?

Není už čas říct dost a pořádně trénovat s posádkou, která to umí a i bez J. Štěrby má na výborné umístění?

Udělá v tom někdo zodpovědný už konečně pořádek, nebo budeme žít v ještě větším Absurdistánu než teď? Dočkáme se odpovědi?

Jan Kalina

0/0
12.7.2012 9:10

sandar

Re: Absurdistán v Česku

tenhle "absurdistán" se děje prakticky ve všech svazech, neboť někdy je to dopingové "provinění" vážně absurdní...:-PRv

0/0
12.7.2012 11:01

timander d4

Re: Absurdistán v Česku

Vážený pane Kalino, nevím co Vás vede k tak ostrému napdání někoho , kdo se pouze snaží hájit svou pověst. Nevím zda jste sám někdy aktivně sportoval, protože pokud ano, zajisté by pro Vás nebylo nic překvapivého , že snem každého sportovce je dostat se na OH. Z toho důvodu je pochopitelné , že J.Štěrba dělá maximum pro své očištění. Navíc si myslím, že osočovat repzentačního trenéra za to , že se postaví za svého svěřence se dá velmi lehce označit jako "nehoráznost". V žádném případě nechci zpochybňovat kvality ostatních závodníků a doufám, že na OH budou mít úspěch. Jen si myslím , že v první řadě se máte zamyslet nad tím jaké by to bylo pro Vás být v této situaci, než začnete proti někomu takto vystupovat. Vaše reakce má pro mě trochu nádech jakési předpojatosti vůči J. Štěrbovi , která je třeba kompenzována sympatiemi jinými. A pokud jde o mezinárodní ostudu myslím, že ta by vznikla v okamžiku, kdyby doping užil vědomě.

0/0
13.7.2012 7:59

Rudý přízrak a bůh z Marsu

potravinovy doplnek

potravinovy doplnek = dopink, SPORTOVCI UZ SI NA TO ZVYKNETE. !!!

0/0
11.7.2012 20:13

sandar

Re: potravinovy doplnek

to by sis měl napřed Ty, vyjasnit pojmy...potravinová doplněk se opravdu nerovná doping:( Akorát některé z nich ty zakázané látky obsahují, což už pak je problém a o dopnig jde, ale to rovnítko rtam rozhodně nepatří;-)

0/0
12.7.2012 11:02

Najdete na iDNES.cz