Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kauza Štěrba je vyřešena, trenér Doktor slibuje útok na medaile

Dvojnásobný olympijský šampion Martin Doktor prochází v roli trenéra českých rychlostních kanoistů těžkou zkouškou. Místo ladění formy svých dvou svěřených posádek na olympijský závod řešil dopingovou kauzu kajakáře Jana Štěrby. Zpráva, že MOV definitivně potvrdil závodníkovi akreditaci, mu přinesla obrovskou úlevu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pestri

Problém je jinde

Předem chci poblahopřát k vynikajícímu výsledku a děkujme za něj.Celý problém je v selhání manažerských schopností repre.trenéra.Závodník baští doplňky jak ho napadne a kde co koupí,nekonzultuje(nedejbože celá skupina...viz vystoupení na ME ),kontrola svěřenců lékařem nefunguje?... pravda stojí to peníze ale pak ta blamáž,když se to provalí.Nevysvětlení nominace a nominačních kriterií,včetně vysvětlení co se může stát pokud budeš náhradník,připravit kohokoliv z posádky na tuto situaci.Proč se dělá nominace,když je to pak stejně jinak.

Jak se může člen posádky vyjadřovat k situaci náhradníka,navíc během OH a na veřejné diskusi.Rozhodoval snad o sestavě on,je tiskový mluvčí? To je jak kdyby se fotbalista vyjadřoval k sestavě na zápas.Jsme profíci nebo banda amatérů?A proč-děkujme za výsledek!Není to tak dávno,kdy jeden člen z posádky čtyřkajaku vehementně (vlastně dva)bojoval o start na K2.

Jak by to celé dopadlo,pokud by nebyla kauza doping Štěrba?

0/0
13.8.2012 17:35

navl

"NEÚMYSLNÝ" doping

Látka "betamethylphenylethylamine (skupina S6 Stimulant), která však nebyla přímo uvedená v seznamu zakázaných přípravků.Štěrba

při odběru v Poznani do oficiálního protokolu polské laboratoře napsal,

že užívá potravinový doplněk Shot Gun, který není v přípravě zakázaný.

Jakostimulant se nesmí užít v den závodu, což Štěrba nevěděl. Takže se vyhrává a vyhrává.

0/0
5.8.2012 14:45

Štěpán Binko

Re:

Takže ta látka není na seznamu zakázaných přípravků, že?

0/0
7.8.2012 17:08

tomas99

Otevřený dopis otce

Pánové od rychlostní kanoistiky a vám nadřízení!

Pro férové informování veřejnosti je třeba zveřejnit i názor můj: Dodatečnou změnou v nominaci čeké posádky do K 4 jste sice ochránili zájmy J. Štěrby, kterému byl snížen trest, ale sosučasně jste zkrátili práva Pavla Davídka, který letos určitě nebyl ani horší než 4. (rozhodně ne na vodě) ani méně vhodný do hromadné posádky (viz SP Poznaň). V přímém souboji J. Štěrbu 2x porazil. Jenom nebyl tak sobecký jako jiní. Pro odhlášení z posádky ani nenastal právní důvod, neboť všichni nominovaní jsou schopni na OH startovat.

Tuto újmu nejste schopni Pavlovi nahradit jinak než jeho zařazením do posádky. Neodkazujte se na profesionalismus, profesionály máte být i VY!

MORÁLNÍM VÍTĚZEM JE PAVEL!  NA TO NEZAPOMÍNEJTE!

Ing. Tomáš Davídek, otec

+1/0
3.8.2012 8:21

danes108

Re: Otevřený dopis otce

Dobrý den pane Ing. Tomáši Davídku, otče.

Nevím kde berete takovou jistotu že Pavel je v posádcestejně platný nebo dokonce ještě platnější než Štěrba, jak určitě od pavla víte tak proběhlo tenzometrické testování kde se úkazal pravý opak, a dle mého pocitu když sedím s pavle nebo s honzou v lodi vám můžu říct že pocit z jízy, rychlosti a chování lodtt i při jízde je varianta s honzou rozhodně lepší...ale střejmě jste s Pavlem a Honzou najezdil v lodi více tréninků a závodů než já takže to zdřejmě víte líp. Dál bych vám rád připomenul onen nominační závod kde pavel honzu opravdu předjel ale čtyřkajak bohužel pro pavla není jen o individuální výkonosti, například v německu 2. nejlepší kajakář ve čtyřkajaku ani jiné posádce vůbec nesedí a na olympiádu nejede. A za ten surfařský výkon v nominačním závodu by pavel zasloužil tu nejcennější medaili.

A o sobectví bych raději mlčel ...

Na závěr bych rád dodal že váš příspěvek mi příde více než směšný.

S pozdravem Daniel Havel-člen čtyřkajaku

+23/0
3.8.2012 19:25

Jirina12

Re: Otevřený dopis otce

Vážený pane Daniele Havle, člene "slavného" čtyřkajaku!

po rozluštění Vašeho příspěvku Vám chci napsat, že když si příspěvek po sobě ještě přečtete a opravíte, nic tím nezkazíte, ba naopak. Nelíbí se mi Váš tón, kterým píšete, je velmi hrubý. Nepřála bych Vám, aby se Váš syn jednou ocitl ve stejné situaci jako Pavel Davídek v dnešních dnech. Chtěla bych Vás pak jako otce vidět, jak byste se zachoval. Zda byste tiše mlčel, nebo zda byste nahlas vyjádřil Váš názor.... Srdečně Vás zdravím do Londýna a přeji si, abyste všichni zdárně prošli případnou dopingovou kontrolou! Sportu zdar! Jiřina Čánová

+2/0
7.8.2012 16:52

Štěpán Binko

Re: Otevřený dopis otce

Přemýšlím, co je na tónu příspěvku dotyčného tak špatné a nějak nic nenacházím. Na rozdíl od Vašeho zcela zbytečného rýpance ohledně dopingu. Kromě toho nerozumím, co hájíte. Repre má snad svého trenéra a pokud kluci ví, s kým se jim jezdí nejlíp a trenér to ví také, tak snad není co řešit. Tohle není bebí z pískoviště, které by měli řešit rodičové. Dotyčný tam jel jako náhradník a tohle je prostě úděl náhradníka. Vrátí se první, jdu zase "na lavičku".

+14/0
7.8.2012 17:13

ondra horský

Re: Otevřený dopis otce

Paní Čanová,

velmi by mě zajímalo, co jste kde shledala hrubého na příspěvku Daniela Havla? Uveďte jediné slovo nebo formulaci, kde by byl hrubý! To že někdo píše příspěvek v rychlosti a dopustí se v něm chyb není samozřejmě chvályhodné, ale ani ne opovrženíhodné. Nikomu bych já nepřál, aby měl syna, který bude tak zkreslovat informace jako to dělá Pavel Davídek a rodič se ho bude zastávat lživými argumenty! Takže, vyjádřit názor, zastat se svého potomka je naprosto v pořádku, ale měl bych používat pravdivá fakta a neuvádět veřejnost v omyl, ironicky prohlášením, že chci veřejnost správně informovat! Stejně tak Daniel Havel vyjádřil svůj názor. Od Vás je však nevhodné, ba dalo by se diskutovat zda ne hrubé, rýpnutí si do dopingu, přičemž předpokládám, že řádně neznáte fakta a situaci ohledně toho případu stejně jako většina zde hodnotící veřejnosti!

Ondřej Horský, exčlen K4 a ,na rozdíl od většiny zde, člověk, který do toho vidí a zná fakta a situaci!!

0/0
9.8.2012 12:46

Jirina11

Re: Otevřený dopis otce

Pane Horský,

ad1)Co jsem shledala hrubého na příspěvku pana Havla? Tak kupříkladu : "váš příspěvek mi příde více než směšný". ad2)Jediný, kdo něco zkresluje jsou členové a exčlenové čtyřkajaku. ad3) Pan Štěrba si pomáhá k výkonům přípravky, jejichž složení nezná, a pak se diví, kde se ty nepovolené látky v jeho těle vzaly. ad4)do dopingu "nerýpu" pokud sledujete české a zahraniční sdělovací prostředky, naše posádka čtyřkajaku a doping byly tématem propíraným ve světě dnes a denně... ad5) pokud znáte fakta, tak doufám, že si je také nepřizpůsobujete jako pan Štěrba. Ad6) "Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS) v Lausanne. "A tam se k tomu postavili šalamounsky. Konstatovali, že se závodník PROVINIL, ale dali mu ten nejnižší trest, tedy napomenutí," ." Na to napomenutí mám svůj názor!  Jiřina Čánová

0/0
10.8.2012 13:19

Ondra Horsky

Re: Otevřený dopis otce

Paní Čánová,

netuším,jak hluboce se pohybujete v oblasti profesionálního sportu,potažmo rychlostní kanoistiky.Ale je těžké diskutovat s někým o něčem,o čem ve skutečnosti ví leda to,že se to propírá v médiích.Myslím,že členové K4 informace nezkreslují,ale na rozdíl od Vás vědí,o čem hovoří,protože problematiku dopingového případu skutečně znají,případně osobně z denodenního kontaktku znají Pavla Davídka a jeho chování a reakce.Říci o něčem,že je to hrubé na základě vyjádření se,že je příspěvek směšný,je dle mě směšné.Myslím,že vyjádřit svůj názor tímto slovem o obsahu nějakého sdělení je naprosto normální,ale tuto hranici slušnosti máme každý jinde.Členové K4 vědí o čem hovoří!Na rozdíl od Vás.Štěrba si pomohl k výkonu přípravkem,jehož látky nebyly uvedeny na seznamu zakázaných látek,ale jedna je pouze chemicky příbuzná zakázaným látkám a má vyjádření šéfa českého antidopingu,mezinárodní dopingové laboratoře a profesora z UK,že tato látka by neměla být považována za doping,protože

0/0
11.8.2012 9:42

Ondra Horskýý

Re: Otevřený dopis otce

nevyvolává v těle reakce a podporu organismu jako ty jiné příbuzné látky,které jsou výslovně na seznamu uvedeny.Znám fakta,evidentně na rozdíl od Vás a proto Vám je zde sděluji,abyste neuváděli veřejnost svými domněnkami v omyl.Propírané to je,každý doping je žhavým tématem ve sportu,bohužel novináři nevědí detaily a podstatu případu.Nejnižší trest dostal od soudu v Londýně,mezinárodní arbitráž ho zcela zprostila obvinění!!!A šalamounské to je,protože si byli vědomi tenkého ledu,na jakém se s tímto obviněním pohybují.Protože důvody,pro něž byla Štěrbovi zastavena činnost a poté byl udělen trest,byly velmi!!!!sporné.Na napomenutí můžete mít svůj názor,bohužel pokud není opřen o skutečnou znalost toho případu,bude Váš názor dosti zkreslený.Je opravdu těžké číst reakce lidí,kteří o našem sportu,o situacích a osobách,které hodnotí,ve skutečnosti nic nevědí,ale zde jste chytřejší než ti,kteří se v tom skutečně pohybují,vědí o co jde,jak se kdo chová!!!A pak kdo co zkresluje?

0/0
11.8.2012 9:57

jednookykral

Re: Otevřený dopis otce

Máte pravdu, ale s tím pravopisem něco udělejte, to je děs! Pak si člověk myslí, že sportovci jsou hlupáci :-(

0/0
7.8.2012 19:05

Cynyc_

Re: Otevřený dopis otce

To si člověk nemyslí, to je fakt. Jistě existují i inteligentní sportovci, ale inteligenční průměr sportovců je pod průměrem celkové populace, a to je opravdu tragické.

0/0
7.8.2012 20:53

Velkej Nezbeda

Re: Otevřený dopis otce

Jistě, jsou inteligentní sportovci a také i ti méně chytří. Stejně, jako tomu je u běžné české populace. Ale nejspíš těch inteligentních je přece jen víc, než jich je na internetových diskusích, jak vidno z vašeho příspěvku tuto nevyjímaje...

0/0
8.8.2012 23:10

Cynyc_

Re: Otevřený dopis otce

Řekněme otevřeně: dopuje, tak je lepší - a nic jiného by nemělo kohokoli zajímat, že?

0/0
7.8.2012 20:50

JEDEME78

Re: Otevřený dopis otce

Teda na inženýra dost dětinské. To je jako ve škole, dnes už se rodiče neptají synáčka, ale rovnou osočují učitele za špatné známky...

+12/0
7.8.2012 15:35

straw.berry

tím poraženým jste jednoznačně

VY!

+3/0
7.8.2012 15:36

dzji

Re: Otevřený dopis otce

hele, a proč máme jako věřit, že sem píše skutečný Tomáš Davídek a skutečný Daniel Havel? To já se můžu rovnou vydávat za Štěrbu, ne? Ale jestli je to pravda, aspoň má iDnes reklamu, sportovci ji čtou i přímo z Londýna. V tom případě bych jim poradila, aby diskuze četli až po závodě, protože obsah zde je mnohdy na úrovni potravy proběhlé trávicím traktem sudokopytníka z čeledi turovitých, což asi před finále psychiky nepořidá.

0/0
7.8.2012 17:25

Andy1

Re: Otevřený dopis otce

tys tomu dal inžinýre...

+1/0
7.8.2012 18:31

Andee in Red Book

Re: Otevřený dopis otce

Vážený pane, jednou vás ta opičí láska zahubí. A jak už zde někdo poznamenal, po téhle vaší reakci se jste stal hlavním poraženým v celé kauze právě vy. A svému synovi jste udělal medvědí službu... Rv

+1/0
7.8.2012 21:02

tady se potlačují názory-2

Re: Otevřený dopis otce

Pane Ing. Davídku, malý dotaz. Syn má prosím pěkně kolik let ? A plíny mu vyměňujete pravidelně ? Ještě ho krmíte, nebo už papá sám ?

0/0
8.8.2012 6:46

ondřej horský

Re: Otevřený dopis otce

Pane Davídek,

bohužel právě Vaše informování veřejnosti není úplně férové a je zkreslující!!! Je otázkou, do jaké míry je to dezinformováním vaší rodiny přímo Pavlem a jeho naprosto absurdně zkresleným pohledem na situaci a svoji pozici v české reprezentaci. A co z toho je Váš vlastní pohled ukřivděného otce. Pro správné informování je třeba říci, že nominace do posádky nebyla na základě toho, jestli je někdo druhý, třetí, šestý při nominačním závodě!!! Ale z prvních šesti se vybírala ta nejlepší sestava. Navíc to, jestli někdo někoho předjede o vteřinu nemá pro sestavení posádky, aby mohl tvrdit, že je lepší, než ten druhý, absolutní vliv. Nehledě na to, že je dost sporné, jak

poctivě jel svůj nominační závod Váš syn, který jel v dráze vedle vítěze a pravděpodobně určitou část závodu se vezl vítězovi na vlně, což mu mohlo pomoci k danému výsledku,

0/0
9.8.2012 12:07

ondřej horskýý

Re: Otevřený dopis otce

kdežto Jan Štěrba odjel celý závod za své. Především tento závod určil okruh lidí, z kterých se teprve měla testováním vybrat posádka, nesestavovala se na základě vlastního individuálního závodu! A mnoha testovacími jízdami i objektivním technickým měřením vyšlo, že jakákoli sestava je lepší než s Vaším synem! Toto je holý fakt, který však Váš syn není schopen akceptovat a díky tomu kolem sebe "kope", obviňuje ostatní ze zmanipulování a podobných nesmyslů! Dále by mě zajímalo, kde jste přišel na to, že Váš syn porazil 2x Štěrbu v přímém souboji!!!! Jeli proti sobě jednu finálovou jízdu!

Takže fakta pro veřejnost. Váš syn je do posádky méně vhodný než ti kluci, kteří v posádce sedí! Jana Štěrbu porazil jednou v závodě, který byl určující pro to, kdo bude zařazen do testování pro sestavení K4, ale ne, že se na základě tohoto závodu měla sestavit posádka. Právní důvod má Jan Štěrba, aby seděl v posádce, protože on byl řádně nominovaným členem posádky a ne Váš syn!

Ondřej Horský, exčlen K4

0/0
9.8.2012 12:24

basbas007

Proč máme jenom velkohubé sportovce a trenéry ?

Tedy až některé výjimky. Ti nemluví a činí. Bohužel je jich málo. Těch prvních jsou plné noviny a web.

0/0
2.8.2012 18:38

straw.berry

v nadpisu jste zapomněl na

RODIČE

+1/0
7.8.2012 15:37

Najdete na iDNES.cz