Nizozemci ovládli i závod na 10 km, favorita Kramera předčil Bergsma

Také rychlobruslařský maraton na 10 000 metrů měl tři medailisty z Nizozemska. Vítěz byl však nečekaný: Jorrit Bergsma, jenž zajel olympijský rekord 12:44,45 minuty, porazil favorizovaného Svena Kramera, jenž po diskvalifikaci ve Vancouveru nezískal zlato na nejdelší trati ani v Soči. Nizozemský triumf zpečetil obhajobou bronzu Bob de Jong.

P74e27t78r 72H17r69a53b43á86k 6150637132190

Letos to poněkud degraduje věrohodnost této soutěže. Pokud v jednom sportu získá jedna reprezentace 20 medailí, něco není v pořádku. Já bych byl pro to, aby se tahle komedie zredukovala - u žen závod na krátkou a dlouhou trat, to samé u mužů a zbytek vyházet. Některé soutěže opravdu příliš zábavné nejsou, zejména když jsou na prvních třech místech Nizozemci. On by jim pak spadl úsměv a nejspíše by u nich tento sporto ihned skončil. Jo udělat si byznys v jednom sportu a snažit se tam protlačovat další  další disciplíny musí stát hodně peněz. My sami jsme si tam neprosadili nidky nic, co bychom uměli. Nizozemci tam za chvíli budou mít štafetu mix, možná závody na další vzdálenosti apod.Je toho vážně už dost a chtělo by to začít redukovat. Běžci taky neběží 5,10,15,20 a 25 KM stejným zplsobem, popř.sjezdaři taky nejedou z malého, středního nebo velkého kopce. Maličko nepoměr...

+1/−3
18.2.2014 19:48

J54i94ř43í 85K59o14m32á60r80e92k 1576388305890

A co plavání nebo atletika ,tam toho je ještě víc. Jestli jste si všiml, tak každá trať je o něčem jiném. Holanďani mají spoustu medailí a Vy to nemůžete vydejchat......nechápu.

0/0
18.2.2014 21:26

O94t23o84m16a95r 42T74h84o79m69a 2415957726885

zainvestovali do drah a širší základny, tak po právu sbíraj mediale a jsou vzorem pro ostatní země . Vy byste tento sport svojí pseudo-úvahou akorát zlikvidoval. Jinak pro vaší informaci se jezdí tyto tratě od konce 19.století

V93l33a30s44t85i79s58l30a11v 98Š66ů69d44a 8684243729542

Koukám, že z rychlobruslení se letos opravdu stalo mezinárodní mistrovství Nizozemska ;-D;-D