• Úterý 24. října 2017 Nina

Nizozemci ovládli i závod na 10 km, favorita Kramera předčil Bergsma

Také rychlobruslařský maraton na 10 000 metrů měl tři medailisty z Nizozemska. Vítěz byl však nečekaný: Jorrit Bergsma, jenž zajel olympijský rekord 12:44,45 minuty, porazil favorizovaného Svena Kramera, jenž po diskvalifikaci ve Vancouveru nezískal zlato na nejdelší trati ani v Soči. Nizozemský triumf zpečetil obhajobou bronzu Bob de Jong.

P50e71t11r 85H56r17a69b14á11k 6570807142150

Letos to poněkud degraduje věrohodnost této soutěže. Pokud v jednom sportu získá jedna reprezentace 20 medailí, něco není v pořádku. Já bych byl pro to, aby se tahle komedie zredukovala - u žen závod na krátkou a dlouhou trat, to samé u mužů a zbytek vyházet. Některé soutěže opravdu příliš zábavné nejsou, zejména když jsou na prvních třech místech Nizozemci. On by jim pak spadl úsměv a nejspíše by u nich tento sporto ihned skončil. Jo udělat si byznys v jednom sportu a snažit se tam protlačovat další  další disciplíny musí stát hodně peněz. My sami jsme si tam neprosadili nidky nic, co bychom uměli. Nizozemci tam za chvíli budou mít štafetu mix, možná závody na další vzdálenosti apod.Je toho vážně už dost a chtělo by to začít redukovat. Běžci taky neběží 5,10,15,20 a 25 KM stejným zplsobem, popř.sjezdaři taky nejedou z malého, středního nebo velkého kopce. Maličko nepoměr...

+1/−3
18.2.2014 19:48

J40i95ř22í 12K15o12m58á77r16e65k 1396178835820

A co plavání nebo atletika ,tam toho je ještě víc. Jestli jste si všiml, tak každá trať je o něčem jiném. Holanďani mají spoustu medailí a Vy to nemůžete vydejchat......nechápu.

0/0
18.2.2014 21:26

O89t12o39m90a55r 39T90h12o63m13a 2275177776355

zainvestovali do drah a širší základny, tak po právu sbíraj mediale a jsou vzorem pro ostatní země . Vy byste tento sport svojí pseudo-úvahou akorát zlikvidoval. Jinak pro vaší informaci se jezdí tyto tratě od konce 19.století

V44l15a70s77t72i33s78l12a70v 65Š35ů74d24a 8374423189842

Koukám, že z rychlobruslení se letos opravdu stalo mezinárodní mistrovství Nizozemska ;-D;-D