• Úterý 17. října 2017 Hedvika

Zlatý hattrick Švédek se nekoná, curlingový turnaj vyhrály Kanaďanky

Zlatý olympijský hattrick švédských curlerek byl blízko, ve finále turnaje v Soči ho však překazily Kanaďanky, které vyhrály 6:3. Bronz získala Velká Británie po vítězství 6:5 nad Švýcarskem.

T98o21m67á77š 42D79o41b67r90ý 3812426590141

Čekal jsem lepší představení. Tolik nasekaných chyb. Hlavně druhá kanadská skipka Kaitlyn Lawes se hledala. Švédky měly pech, že jim v druhé části v závěru jednoho endu náhle (asi kvůli nečistotě) zatočil  původně přesný kámen. Hra na vyráženou mě vůbec nebavila.

0/0
20.2.2014 21:12

J83a20r21o83s60l96a23v 18S93v71o55b75o74d17a 5241505495322

Jenže právě dva naprosto excelentní kameny Kaitlyn byly pro konečný osud finále hodně důležité.

Vyrovnají britské historické maximum?

To není srovnatelné: Program olympiád je mnohem bohatší, takže jestliže tehdy měli čtyři medaile z pětadvaceti nebo třiceti soutěží a dnes čtyři medaile ze sta nebo sto padesáti soutěží, tak při vší úctě k těm letošním medailistům (a medaile z olympiády úctu zaslouží vždy) je to prostě něco jiného.

My také máme nejvyšší počet medailí ze zminí olympiády, ale pokud bychom to chtěli rovnávat s rokem 1984, museli bychom odečíst řadu medailí: V Sarajevu v roce 1984 se nejel snowboard, takže jedno letošní zlato je mimo hru, protože srovnávat lze jen srovnatelné, nejela se smíšená štafeta v biathlonu apod. Samozřejmě máme navíc medaile v rychlobruslení, prootže to se jelo tehdy stejně jako letos, ale chybí nám tehdejší hokejové stříbro.