Návrat francouzské dominance. Jak vypadal Fourcadův hon na zlato

Prošel novinářskou mixzónou jako tělo bez duše. Pryč byl ten biatlonový nadsamec. Ten predátor, který si se svou obětí hrál, než ji bez skrupulí zakousl. A to byl přitom Martin Fourcade v nedělním sprintu biatlonistů favoritem všech favoritů.

H39a64n86a 77U86l34r75y19c95h82o33v78á 9730853538468

Dovolím si poznámku. Kdo vyhrál stíhačku jaksi nevíme, nebo aspoň jsem to tu nikde nenašla, možná to někde je, to nepopírám. Martin Fourcade vyhrál součet dvou závodů - sprint + stíhačku.

+1/−3
13.2.2018 10:33

O93n51d15ř72e14j 67T13o60m13e33k 7324341262713

No ale o tom stíhačka je. Jinak se to nekvalifikuje. Takže stíhačku vyhrál Fourcade. Když dojíždí do cíle s takovým náskokem, má čas zvolnit, vzít si vlajku a slavit. Zkrátka tomu nerozumíte.

0/0
13.2.2018 10:44

M93i69r25o51s12l56a89v 29J23a56c30k53o18v96i12č 4594864510379

Nekvalifikuje sa to takto ale len pre info teda podla vysledkov boli prvymi Fourcade so Samuelssonom, obidvaja mali cisty cas stihacky 32min29s

0/0
13.2.2018 10:51

H73a50n87a 15U24l28r35y96c82h26o83v10á 9530833798218

Tak hlavně že tomu rozumíte vy. Stíhačku (teoreticky) klidně může vyhrát někdo, kdo startuje ze čtvrté desítky a probije se do TOP10, protože tu stíhačku zajel a zastřílel nejlépe, ale jako vítěz bude někdo jiný, kdo byl nejrychlejší v součtu sprintu a stíhačky. Podobně byly kdysi takto hodnoceny úseky na Tour de ski. Jak to bylo konkrétně v tomto závodě na OH, o to se hádat nechci, nakonec to už píše pan Jackovič.

+1/−1
13.2.2018 11:06

J38o18s57e43f 51S88t14e32f90l 5254827243940

Přesně tak. Koukalová před 4 lety doplatila na to,že měla po sprintu takovou vekou ztrátu(3 chyby na ležce byly prostě moc). Takže ji po vynikajícím výkonu zbyla jen brambora. Herrmann měla minutu a půl ztráty,a nezvykle pomalý běh ve sprintu. Dnes letěla jak ďábel,ale ani bezchybná střelba by ji na medaili nestačila. Tam si to zase vybojovala velmi rychlá Kuzmina i přes 4 chyby. A Olsbu zase na opak zachránila 4. místo i se 4 chybami,protože jako druhá měla na ty další dostatečný náskok při startu. A Vítková byla za ní,se 3 chybami,protože tentokrát byla pomalejší. A tak by se dalo psát do nekonečna. Tak jako v běhu na lyžích. Vítěz v duatlonu si mohl do konce dovolit v klasice spadnout a ve skatingu už pak mohl ujet.

0/0
13.2.2018 11:48

L62a11c73i 45S81u87s97t52e81k 7190377822316

to "teoreticky" je asi nejdulezitejsi slovo ve vasim prispevku;-)

a nebo - skuzte uvest historicky 1 priklad kdy se nekdo prokousal ze 4. desitky po sprintu na nejvyssi stupinek na podiu... :-)

0/0
13.2.2018 14:43

V91l45a96d72i30m98í33r27a 89T30a77b92e92r31y61o83v82á 3329123517827

Jenom pro upřesnění. Ve sprintu zvítězil A. Peiffer, druhý byl náš Krčmář, který měl v cíli horší čas o 4,4 s. M. Fourcade dojel na 8. místě s časem horším o 22,1 s. Zlatou medaili získal Peiffer. Stíhačka navazuje na sprint tím, že jsou dodržovány odstupy podle sprintu, tzn. že první vyjížděl Peiffer, za ním s odstupem 4,4 s Krčmář atd. Fourcade vyjížděl po cca 22 s za Peifferem. V průběhu závodu dochází k různému přelevání a závěr je takový, že podle toho jak dojedou do cíle tak obsazují jednotlivá místa. Fourcade byl v cíli první a za stíhačku získal zlatou medaili.

0/0
13.2.2018 13:37

H87a63n82a 36U17l12r91y23c85h36o48v16á 9670663218858

To všechno vím, ale pořád je to pořadí za sprint a stíhačku. Právě proto, že závodníci nastupují do stíhačky s handicapem, který mají ze sprintu. Jenže všude je zvykem to prezentovat jen jako pořadí stíhačky, což není úplně pravda.

+1/0
13.2.2018 15:13

J93a52n 62S24u70c45h20ý 4534660877937

Fučák je bůh. Ač mám radost z výkonů našich, to je přece jen jiná liga.

+8/−1
13.2.2018 9:22

T75o90m97á35š 14N80e79b19o57j42s89a 3930912312343

Je to tak, jediný kdo mu je schopen konkurovat je J. Boe ( pokud tedy nepokazi totalne střelbu). Ostatní musí cekat na jeho chybu, která přišla právě v neděli.

+8/0
13.2.2018 9:35

M76a43r51t54i86n 62K93o71n96r37á59d 6878689269279

Já to vidím trochu jinak, pokud Boe nepokazi střelbu, tak mu nemůže konkurovat ani Fourcad