Návrat francouzské dominance. Jak vypadal Fourcadův hon na zlato

Prošel novinářskou mixzónou jako tělo bez duše. Pryč byl ten biatlonový nadsamec. Ten predátor, který si se svou obětí hrál, než ji bez skrupulí zakousl. A to byl přitom Martin Fourcade v nedělním sprintu biatlonistů favoritem všech favoritů.

H97a54n53a 30U16l77r67y72c20h73o14v87á 9590683428428

Dovolím si poznámku. Kdo vyhrál stíhačku jaksi nevíme, nebo aspoň jsem to tu nikde nenašla, možná to někde je, to nepopírám. Martin Fourcade vyhrál součet dvou závodů - sprint + stíhačku.

+1/−3
13.2.2018 10:33

O89n90d68ř85e42j 74T23o69m88e28k 7814851342483

No ale o tom stíhačka je. Jinak se to nekvalifikuje. Takže stíhačku vyhrál Fourcade. Když dojíždí do cíle s takovým náskokem, má čas zvolnit, vzít si vlajku a slavit. Zkrátka tomu nerozumíte.

0/0
13.2.2018 10:44

M73i36r52o74s95l58a52v 16J33a94c77k76o23v72i77č 4104954700949

Nekvalifikuje sa to takto ale len pre info teda podla vysledkov boli prvymi Fourcade so Samuelssonom, obidvaja mali cisty cas stihacky 32min29s

0/0
13.2.2018 10:51

H18a13n47a 45U78l67r32y41c83h41o87v95á 9800483718108

Tak hlavně že tomu rozumíte vy. Stíhačku (teoreticky) klidně může vyhrát někdo, kdo startuje ze čtvrté desítky a probije se do TOP10, protože tu stíhačku zajel a zastřílel nejlépe, ale jako vítěz bude někdo jiný, kdo byl nejrychlejší v součtu sprintu a stíhačky. Podobně byly kdysi takto hodnoceny úseky na Tour de ski. Jak to bylo konkrétně v tomto závodě na OH, o to se hádat nechci, nakonec to už píše pan Jackovič.

+1/−1
13.2.2018 11:06

J76o44s84e72f 82S89t82e67f73l 5184657613490

Přesně tak. Koukalová před 4 lety doplatila na to,že měla po sprintu takovou vekou ztrátu(3 chyby na ležce byly prostě moc). Takže ji po vynikajícím výkonu zbyla jen brambora. Herrmann měla minutu a půl ztráty,a nezvykle pomalý běh ve sprintu. Dnes letěla jak ďábel,ale ani bezchybná střelba by ji na medaili nestačila. Tam si to zase vybojovala velmi rychlá Kuzmina i přes 4 chyby. A Olsbu zase na opak zachránila 4. místo i se 4 chybami,protože jako druhá měla na ty další dostatečný náskok při startu. A Vítková byla za ní,se 3 chybami,protože tentokrát byla pomalejší. A tak by se dalo psát do nekonečna. Tak jako v běhu na lyžích. Vítěz v duatlonu si mohl do konce dovolit v klasice spadnout a ve skatingu už pak mohl ujet.

0/0
13.2.2018 11:48

L91a88c32i 20S90u25s44t36e90k 7720177722276

to "teoreticky" je asi nejdulezitejsi slovo ve vasim prispevku;-)

a nebo - skuzte uvest historicky 1 priklad kdy se nekdo prokousal ze 4. desitky po sprintu na nejvyssi stupinek na podiu... :-)

0/0
13.2.2018 14:43

V67l74a45d98i96m37í51r72a 10T64a20b97e21r28y29o79v70á 3709113707907

Jenom pro upřesnění. Ve sprintu zvítězil A. Peiffer, druhý byl náš Krčmář, který měl v cíli horší čas o 4,4 s. M. Fourcade dojel na 8. místě s časem horším o 22,1 s. Zlatou medaili získal Peiffer. Stíhačka navazuje na sprint tím, že jsou dodržovány odstupy podle sprintu, tzn. že první vyjížděl Peiffer, za ním s odstupem 4,4 s Krčmář atd. Fourcade vyjížděl po cca 22 s za Peifferem. V průběhu závodu dochází k různému přelevání a závěr je takový, že podle toho jak dojedou do cíle tak obsazují jednotlivá místa. Fourcade byl v cíli první a za stíhačku získal zlatou medaili.

0/0
13.2.2018 13:37

H91a52n64a 84U88l32r36y72c84h71o77v98á 9640313188318

To všechno vím, ale pořád je to pořadí za sprint a stíhačku. Právě proto, že závodníci nastupují do stíhačky s handicapem, který mají ze sprintu. Jenže všude je zvykem to prezentovat jen jako pořadí stíhačky, což není úplně pravda.

+1/0
13.2.2018 15:13

J74a21n 37S19u75c90h33ý 4214220787967

Fučák je bůh. Ač mám radost z výkonů našich, to je přece jen jiná liga.

+8/−1
13.2.2018 9:22

T25o56m30á12š 15N11e35b75o32j79s23a 3170152242983

Je to tak, jediný kdo mu je schopen konkurovat je J. Boe ( pokud tedy nepokazi totalne střelbu). Ostatní musí cekat na jeho chybu, která přišla právě v neděli.

+8/0
13.2.2018 9:35

M24a92r42t97i55n 96K21o57n95r59á73d 6608249109289

Já to vidím trochu jinak, pokud Boe nepokazi střelbu, tak mu nemůže konkurovat ani Fourcad