Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Atén jedu pro medaili, řekla Šmídová

Lenka Šmídová v redakci iDNES - Jachtařka Lenka Šmídová si čte otázku jednoho ze čtenářů během on-line rozhovoru. | foto: iDNES.cz

2 2003
Praha - To je tolik otázek? divila se na začátku on-line rozhovoru pro čtenáře iDNES už roky nejlepší česká jachtařka Lenka Šmídová. Už se kvalifikovala na olympijské hry do Atén, kde chce medaili. "Myslím, že není nic špatného mít vysoké cíle," řekla. Díky atraktivnímu vzhledu odpovídala i na osobní otázky.

Odpovědi Lenky Šmídové čtěte ZDE

Když má možnost, tak trénuje pětkrát týdně na vodě a třikrát na suchu. Už se kvalifikovala na svou druhou olympiádu do Atén a ani ta by nemusela být poslední. "Rekreačně můžete jezdit třeba v šedesáti. Já plánuji, že ještě stihnu olympijské hry v Pekingu. To mi bude 33 roků."

Hned první čtenář se ptal, co se stalo na mistrovství světa, kde po protestu klesla Šmídová z třetí na devátou pozici. "Tak na tuhle otázku jsem už odpovídala asi stokrát... Co se stalo? Po kolizi s holandskou závodnicí jsem byla vyprotestována z poslední jízdy."

Česká reprezentantka přiznala, že se bojí žraloků. "Pokaždé, když se převrátím a strávím pár sekund v mořské vodě, tak se bojím žraloků, což mě pomůže rychle vrátit loď do původní polohy, naskočit do ní a pokračovat v závodění. Naštěstí jsem jednoho viděla jen z dálky. Jinak bych tu asi teď nebyla," řekla jachtařka, která má raději sladkou vodu, protože nepálí do očí.

Většinu roku, deset měsíců, je v cizině. Domů do Neratovic, kde má ráda jídlo od maminky, se dostane málo. Mrzí ji, že má právě na rodinu a známé málo času.

Opakovaně musela odpovídat na dotazy, zda má přítele. "Ano, mám už čtyři roky, seznámili jsme se na předolympijské regatě v Sydney. Je jachtař, národností Američan. Má podobný životní styl, tak spolu trávíme poměrně dost času."

Šmídová nikdy neuvažovala o kariéře modelky. "Já mám výšku 174 centimetrů, což je o jeden centimetr méně než minimální výška modelek. Tak jsem o tom nikdy nemohla vážně přemýšlet."

Jak se dostane dívka jako vy v našich zeměpisných podmínkách k neobvyklému sportu? "Měli jsme to v rodině. Já osobně jsem začínala na Máchově jezeře a tam mě zaučovala maminka. Nyní trénuji jedině v zahraničí, v Čechách by se dalo třeba na Lipně, ale těžko už bych sem dostávala tréninkové partnerky ze zahraničí."

Autor:


Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.Najdete na iDNES.cz