Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Atén míří padesát českých novinářů

30 2004
Atény - Deset tisíc novinářů bude v Aténách připravovat textové a obrazové zpravodajství pro svá média z celého světa. Z toho padesát jich bude z České republiky. Největší zastoupení ve výpravě českých žurnalistů má Česká televize se čtrnácti komentátory a reportéry, druhou nejpočetnější je skupinka novinářů iDNES a MF Dnes. Těch bude přímo v dějišti olympijských her sedm.

Přes Český olympijský výbor (ČOV) si akreditaci vyřídilo 25 píšících novinářů převážně z tištěných médií a pět fotografů; jeden z nich přitom bude oficiálním fotografem českého olympijského týmu.

 "Počet novinářů, kteří se akreditovali přes ČOV, je přibližně stejný, jako při minulých olympiádách," uvedl mluvčí ČOV Zdeněk Šesták.

Letos poprvé však podle něj nebude součástí výpravy takzvaný press ataché.

"Novináři proto budou muset být hodně samostatní, neboť nebudou mít žádný specializovaný servis. Ale samozřejmě, že jim v případě potřeby někdo z výpravy pomůže nebo bude ku pomoci," poznamenal Šesták.

Česká televize, která stejně jako Český rozhlas vlastní vysílací práva na letošní hry, vyšle do Atén výpravu 24 lidí, z nichž bude 14 komentátorů a reportérů. "Je to velmi malý štáb, ve srovnání s až třikrát většími štáby jiných televizí," řekl ČTK mluvčí České televize Martin Krafl.

"ČRo 1 - Radiožurnál vysílá na Olympijské hry do Athén šestičlenný tým. Každý z reportérů bude mít na starosti vybraný okruh sportů," sdělil již dříve ČTK René Zavoral z Českého rozhlasu. Dvoučlenný štáb by také měla do Atén vyslat i televize Nova.

Pět desítek českých žurnalistů je jen malá část z více než 10.000 novinářů, kteří budou v Aténách připravovat textové a obrazové zpravodajství pro svá média z celého světa.

Podle mluvčího ČOV se dá říct, že počet novinářů, fotografů a televizních reportérů a komentátorů při posledních několika olympiádách stoupá, například proto, že je větší možnost získat licenci pro vysílání z OH.

"A čím více peněz licence stojí, tím více toho chtějí média přinášet," uvedl Šesták. Navíc také stoupá počet zemí, které na hry vysílají své výpravy, letos jich je přes
200.

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz