Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Atén pojede šestnáct českých veslařů

23 2004
Praha - Očekávanou podobu má olympijská nominace českých veslařů , kterou ve středu schválilo předsednictvo Českého veslařského svazu. V Aténách bude startovat sedm lodí a v nich usedne celkem šestnáct veslařů. Po atletech půjde o druhou nejpočetnější skupinu sportovců v české výpravě.

"Z takové účasti jsme nadšeni, ale je to pro nás zároveň závazek. Do olympiády zbývají ještě dva měsíce a čeká nás ještě hodně tréninkového i organizačního úsilí," upozornil reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

Pět posádek si start v Aténách vyjelo na loňském mistrovství světa v Itálii, zbývající dvě pak na nedávné dodatečné kvalifikaci ve Švýcarsku.

Formálně byla veslařským vedením potvrzena účast skifařů Václava Chalupy a Miroslavy Knapkové, dvojskifu Ondřej Synek, Milan Doleček, dvojskifu lehkých vah Michal Vabroušek, Václav Maleček, dvojky bez kormidelníka Petr Imre, Adam Michálek, párové čtyřky David Jirka, Tomáš Karas, David Kopřiva, Jakub Hanák a čtyřky bez kormidelníka Karel Neffe, Petr Vitásek, Jan Schindler a Jakub Makovička.

"Mezinárodní veslařská federace nám navíc povolila vzít sebou do Řecka ještě dva náhradníky, což bychom rádi udělali. V případě nemoci či zranění by byli připraveni zaskočit," uvedl Panuška. Záměr veslařského svazu však musí ještě schválit plénum Českého olympijského výboru.

Na jeho rozhodnutí tak budou čekat Jakub Litera a Petr Mašek, kteří již absolvují olympijskou přípravu a startovali například v závěrečném dílu Světového poháru v Lucernu.

"Trochu jsme předběhli dobu. Jejich desáté místo na dvojce bez kormidelníka ale bylo na úrovni," vyzdvihl připravenost plánovaných náhradníků Panuška.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz