Do Atén pojedou střelci, kteří získali místo

21 2004
Praha - Výhradně střelci, kteří loni vybojovali pro českou výpravu olympijská místa, se představí na srpnových hrách v Aténách. Rozhodlo o tom vedení tuzemského střeleckého svazu na svém plzeňském zasedání. Spolu s dalšími střelci tak zůstává v nominaci i puškař Václav Bečvář, jenž se letos potýká s výkyvy formy.

Hlavními medailovými nadějemi pro olympijskou soutěž jsou Kateřina Kůrková, která nastoupí vedle silnější vzduchové pušky také do soutěže ve sportovní malorážce na 3x20 ran, Miroslav Januš, jenž vyhrál v disciplíně běžící terč letos již dva závody Světového poháru, a také Martin Tenk, jehož čeká v Aténách vzduchová a libovolná pistole na 60 ran.

O olympijské účasti Bečváře, jenž vystřílel místo v libovolné malorážce na 60 ran vleže, ale zatím se mu v letošním roce příliš nedařilo, bylo jasno už před právě skončeným závodem SP v Miláně.

"Rozhodl jsem se, že o účastníkovi olympiády v této disciplíně rozhodneme v interním souboji," řekl reprezentační kouč puškových disciplín Petr Kůrka.

Čtveřice Bečvář, Tomáš Jeřábek, Luboš Opelka a Tomáš Bartoněk tak bojovala mezi sebou o dvě místa ve třech závodech - Velká cena Osvobození v Plzni (6. května), Český pohár v Plzni (29. května) a Národní pohár v Mnichově (5. června). Vedle Bečváře si účast v Aténách vystřílel i Jeřábek, jenž loni v této kategorii rovněž získal 'kvótaplac' pro Českou republiku.

"V Miláně se rozhodlo jen o tom, že Bečvář s Jeřábkem nebudou střílet ze vzduchové pušky," upozornil šéf reprezentace Vladislav Šaňák po Jeřábkově 66. a Bečvářově 79. místě při Světovém poháru. Střelci mohou nastoupit v Aténách ve dvou disciplínách bez ohledu na to, v jaké získali olympijské místo. Bečváře s Jeřábkem vedle libovolné malorážky vleže čeká libovolná malorážka na 3x40 ran.

Olympijská nominace Česka

Muži:
  Martin Tenk (vzduchová pistole, libovolná pistole), Václav Bečvář, Tomáš Jeřábek (oba libovolná malorážka vleže, libovolná malorážka 3x40 ran), Miroslav Januš, Tomáš Caknakis (běžící terč) a Jan Sychra (skeet).
Ženy:  Kateřina Kůrková (vzduchová puška, sportovní malorážka) a Lenka Hyková (sportovní pistole, vzduchová pistole).

Autoři: ,

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz