Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Atén pojedou střelci, kteří získali místo

21 2004
Praha - Výhradně střelci, kteří loni vybojovali pro českou výpravu olympijská místa, se představí na srpnových hrách v Aténách. Rozhodlo o tom vedení tuzemského střeleckého svazu na svém plzeňském zasedání. Spolu s dalšími střelci tak zůstává v nominaci i puškař Václav Bečvář, jenž se letos potýká s výkyvy formy.

Hlavními medailovými nadějemi pro olympijskou soutěž jsou Kateřina Kůrková, která nastoupí vedle silnější vzduchové pušky také do soutěže ve sportovní malorážce na 3x20 ran, Miroslav Januš, jenž vyhrál v disciplíně běžící terč letos již dva závody Světového poháru, a také Martin Tenk, jehož čeká v Aténách vzduchová a libovolná pistole na 60 ran.

O olympijské účasti Bečváře, jenž vystřílel místo v libovolné malorážce na 60 ran vleže, ale zatím se mu v letošním roce příliš nedařilo, bylo jasno už před právě skončeným závodem SP v Miláně.

"Rozhodl jsem se, že o účastníkovi olympiády v této disciplíně rozhodneme v interním souboji," řekl reprezentační kouč puškových disciplín Petr Kůrka.

Čtveřice Bečvář, Tomáš Jeřábek, Luboš Opelka a Tomáš Bartoněk tak bojovala mezi sebou o dvě místa ve třech závodech - Velká cena Osvobození v Plzni (6. května), Český pohár v Plzni (29. května) a Národní pohár v Mnichově (5. června). Vedle Bečváře si účast v Aténách vystřílel i Jeřábek, jenž loni v této kategorii rovněž získal 'kvótaplac' pro Českou republiku.

"V Miláně se rozhodlo jen o tom, že Bečvář s Jeřábkem nebudou střílet ze vzduchové pušky," upozornil šéf reprezentace Vladislav Šaňák po Jeřábkově 66. a Bečvářově 79. místě při Světovém poháru. Střelci mohou nastoupit v Aténách ve dvou disciplínách bez ohledu na to, v jaké získali olympijské místo. Bečváře s Jeřábkem vedle libovolné malorážky vleže čeká libovolná malorážka na 3x40 ran.

Olympijská nominace Česka

Muži:
  Martin Tenk (vzduchová pistole, libovolná pistole), Václav Bečvář, Tomáš Jeřábek (oba libovolná malorážka vleže, libovolná malorážka 3x40 ran), Miroslav Januš, Tomáš Caknakis (běžící terč) a Jan Sychra (skeet).
Ženy:  Kateřina Kůrková (vzduchová puška, sportovní malorážka) a Lenka Hyková (sportovní pistole, vzduchová pistole).

Autoři: ,


Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz