Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Do Kanady se letí vyspat. A pak bojovat o medaile, hlásí běžci na lyžích

20 2010
S formou, snad zdravé a asi i trošku nervózní. První vlaštovky se vydaly do zimních krajin, v roli českých olympijských průkopníků za oceán vyrazili běžci na lyžích. Jedou pro medaili. Chci o ni bojovat a chci ji přivézt domů, plánuje největší hvězda Lukáš Bauer.

Do zahájení her zbývá 23 dnů, do prvního velkého testu běžců o čtyři dny víc. "V nominaci jsou všichni, kteří mají splnit náš cíl, který jsme si stanovili před sezonou: medaile a co nejvíc umístění v první desítce," povídal reprezentační kouč Miroslav Petrásek.

Ženská část týmu dorazí do Kanady až s prvním charterem olympijské výpravy 4. února, šestice mužů (Bauer, Koukal, Kožíšek, Magál, Jakš a Šperl) se v předstihu vydala na soustředění ve středisku Silver Star. Do Whistleru, centra běžeckého lyžování her, je to pak pět hodin autem.

"Kdybych měl říct, jak se teď cítím," mžoural nevyspale Martin Koukal, "tak unaveně." Odpočinek po Tour de Ski doma s dětma byl náročnější, než jsem čekal. Vlastně to ani odpočinek nebyl. Těším se, že se teď konečně vyspím a kvalitně potrénuju."

Oba světové poháry, které jsou ještě do her na programu, čeští lyžaři vynechají. V přípravě během tří zbývajících týdnů přijde řada na objem, na konci i kvalitu.

"A zakončíme to kontrolním závodem," plánoval Petrásek. "Budem se pohybovat ve výškách a slibuju si od toho to, že budeme v klidu, budeme zdraví a kvalitně se připravíme."

V úvahách nad místem závěrečné přípravy došlo přímo i na Whistler. Vzhledem k tomu, že tratě, kde se bude bojovat o medaile, Kanaďané otevřou až čtvrtého února, výhoda by se stejně získat nedala.

"Do té doby tam nikoho nepustí," prozradil hlavní kouč. "Kanaďané tam určitě lyžovali, stejně jako Martin Koukal na jaře a loni. To není vážný problém a je to stejné, jako když se jede v Novém Městě. Na výborný výsledek stačí být tam pět dnů dopředu. My budeme mít deset, což je dostatečné."

Ženy si poslední přípravu odbudou v Harrachově. Do Kanady pak pofrčí trio Kamila Rajdlová, Iva Janečková a Eva Nývltová. "Jsme realisté," říkal kouč žen Jiří Šimůnek k jejich ambicím. "V každém závodě chceme být kolem dvacátého místa."

Autor:


Ford Focus 2.0TDCi Titanium...
Ford Focus 2.0TDCi Titanium...

r.v. 2014, naj. 135 100 km, diesel
309 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze