Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do nominace se asi vejde i skokan Mazoch

13 2002
Praha - Na čtyři skokany na lyžích, pětici běžců a stejný počet běžkyň na lyžích upřesnil lyžařský svaz návrh nominace pro olympijské hry. Tuto variantu v pondělí předloží Českému olympijskému výboru, jehož plénum bude týmy pro Salt Lake City schvalovat o den později. Na základě výsledků v Kontinentálním poháru skokanů na lyžích zástupci Svazu lyžařů doplnili jméno juniora Jana Mazocha k trojici Jakub Janda, Michal Doležal a Jan Matura. Náhradníkem bude jedem z tria Jakub Jiroutek, Jiří Parma a Pavel Fízek.

Návrh nominace běžců se zúžil ze šesti na pět členů v týmech mužů i žen. Jistou nominaci mají vždy čtveřice, přičemž o pátých účastnících se rozhodne na mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou. To končí dva dny po zasedání pléna ČOV, a proto zástupci lyžařů žádají o možnost posunutí termínu definitivní jmenovité nominace.

Milan Kučera se stal čtvrtým sdruženářem v návrhu nominace pro olympiádu a bude mít možnost obhajovat páté místo z Nagana. Kučera přibyl k trojici Ladislav Rygl, Pavel Churavý a Petr Šmejc. Svaz bude ještě jednat o zařazení Lukáše Heřmanského.

V návrhu nominace alpských lyžařů a závodníků akrobatického lyžování vedení svazu lyžařů žádné změny dělat nemuselo. "Tato verze je z naší strany definitivní. Samozřejmě ji musíme před plénem obhájit. Věřím, že k žádným zásadním změnám nedojde," uvedl pro ČTK předseda svazu lyžařů Roman Kumpošt.

Návrhy nominací na olympijské hry v Salt Lake City
Severská kombinace:
Rygl, Churavý, Šmejc, Kučera (možná Heřmanský).
Skok na lyžích: Janda, Doležal, Matura, Mazoch.
Běh na lyžích: Neumannová, Rajdlová, Hanušová, Helena Balatková + 1 žena, Bauer, Koukal, Magál, Michl + 1 muž
Alpské lyžování: Hrstková, Zakouřilová, Kurfürstová, Martinovová, Hayer, Bank, Záhrobský, Holický, Zakouřil.
Akrobatické lyžování: Valenta, Sudová.

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze