Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Do OH se Celbová s Novákovou nezastaví

15 2004
Praha - Nabitý program každý víkend až do srpna budou mít české plážové volejbalistky Eva Celbová se Soňou Novákovou. Jeden turnaj za druhým je čeká až do zahájení olympijských her v Aténách. Jediné vyslankyně českého volejbalu na největší sportovní akci roku se po návratu z mistrovství Evropy hned zase chystají na další turnaj Světového okruhu do Švýcarska.

Těchto špičkových akcí absolvují do srpnového vrcholu sezony šest, ve čtyřech z nich mají šanci vylepšit své postavení v žebříčku pro nasazení na olympiádu.

Momentálně jsou deváté, nasazeno v Aténách bude sedm párů a jako osmé domácí Řekyně. Co nejvíce bodů se pokusí české hráčky nasbírat ve švýcarském Gstaadu, pak hlavně v Berlíně, kde tamní Grand Slam nabízí dvojnásobný příděl, norském Stavangeru a ještě na Mallorce.

Pak na konci července bude olympijská kvalifikace uzavřena. "Potřebovaly bychom skončit dvakrát do pátého místa, pak by posun do sedmičky před Němky a Švýcarky nebo spíš Číňanky nebyl nereálný," nastínila Celbová.

Společně s Novákovou hrají na písku už desátým rokem, vlastní pět medailí z ME a bronz ze světového šampionátu 2001. Startovaly v Sydney, další olympiáda v Aténách bude vrcholem jejich kariéry.

Z mistrovství Evropy přijely se čtvrtým místem spokojené. "Hrály jsme spoustu těžkých třísetových zápasů a hlavně podávaly vyrovnané výkony bez výkyvů," shrnuly na dnešní tiskové konferenci v Praze hlavní pozitiva.

Až do odletu do Atén nemají jediný víkend volný a českým fanouškům se představí minimálně třikrát: při finále nového okruhu turnajů s mezinárodní účastí na českém území Superpoháru v Doksech, tradiční prostějovské exhibici a poslední prověrkou formy před olympijskými hrami pro ně bude slavkovský challenger.

Možná stihnou i mistrovství republiky v Brně, které se jim kryje s turnajem Světového okruhu v Marseille. "Nebudeme mít sice žádné volno, ale hra je pro nás nejlepší trénink," vysvětlila Nováková.

Zranění či únavy z přemíry zápasů se neobávají. A zda jsou schopné formu načasovat přesně na olympijské hry? "Je to komplex tolika věcí, že jen sotva. Ale když budeme podávat vyrovnané výkony, tak by to mohlo o dobré formě svědčit," věřily.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze