Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Ria míří další čeští sportovci: Železného oštěpaři, Drahotová i Fuksa

8 2016
Další čeští sportovci odletěli speciálem do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro. Bylo jich lehce pod dvacet a stejně jako při předešlém čtvrtečním letu měli na palubě převahu atleti.

Nejvýraznější postavou tak byl rychlostní kanoista Martin Fuksa, který patří hned při premiérové olympijské účasti mezi medailové kandidáty.

„Jsem rád, že už letím. Zatím se hlavně těším a nemyslím na žádný závod. Sleduji fotky na sociálních sítích a líbí se mi. Už tam chci být a taky postovat,“ usmíval se na kbelském vojenském letišti Fuksa.

Nervózní před odletem nebyl. „To teprve přijde se závody. Teď je to v pohodě a převládá chuť to tam vidět. Bude to moje první olympiáda, na závody zatím nemyslím,“ řekl úřadující mistr světa na neolympijské pětistovce, který bude v Riu startovat na tratích 1000 a 200 metrů.

Na palubě byli také tyčkařka Jiřina Ptáčníková, půlkař Jakub Holuša či překážkář Petr Svoboda. „Já doufám, že pozdější odlet je výhoda, protože ti před námi vychytali ve vesnici všechny mouchy. Teď už se snad nemá co pokazit. Mám zprávy, že se mají teď všichni dobře,“ těšil se do Ria Svoboda, který se právě kvůli Riu vracel po těžkém zranění.

„Jestli byl závod, kvůli kterému jsem se chtěl vracet, tak je to Rio. Každá bolest, se kterou jsme se musel vypořádat, stála za to, abych dnes mohl nasednout do toho letadla,“ dodal.

Do Ria zamířila také oštěpařská skupina Jana Železného v čele s Jakubem Vadlejchem, který minulý týden hodil osobní rekord 87,20 metru. „Mohu tak odletět s pocitem, že jsem pro to nemohl udělat více. Těším se na to, že jak my kluci, tak i Bára Špotáková tam ukážeme naše umění a že se nám to povede,“ prohlásil Vadlejch.

Plna očekávání, co ji v Jižní Americe čeká, odletěla i chodkyně Anežka Drahotová. „Hrozně se těším a jsem zvědavá na celkovou atmosféru, na vesnici. Z pohledu závodu jsem docela ráda, že se o mně tolik nemluví a nepíše. Mohu využít trochu momentu překvapení,“ řekla jedenadvacetiletá juniorská mistryně světa z roku 2014.

Do Ria zamířili i překážkářka Zuzana Hejnová a rychlostní kanoista Josef Dostál, kteří se ale rozhodli cestovat běžnou linkou. Stejně jako dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Barbora Špotáková, která poletí ve středu.

Z více než stočlenné české výpravy už je drtivá většina sportovců v dějišti her. Vedle Špotákové se do Jižní Ameriky teprve chystají například i další členové bronzového čtyřkajaku z her v Londýně Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze