Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Sydney dorazili blonďáci s pádly

10 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Za malou skupinkou vodáků pospíchal v neděli večer na letiště šéf české olympijské výpravy František Dvořák. Rychlostní kanoisty nemohl v davu hostů mířících do dějiště olympijských her přehlédnout, pěti z nich totiž svítily hlavy peroxidově bílým vlasovým porostem. Jako rozumný táta vedle nich vypadal urostlý 36letý jachtař Michal Maier, který s nimi letecký přesun z Prahy přes Vídeň a Kuala Lumpur absolvoval. "Už jsem něco procestoval, i v Sydney už jsem byl víckrát," řekl s pochopením muž, který většinou při pochodech letištními halami udával směr.
Kanoisté i jachtěř měli jedno společné, při přestupech vždy nervózně pokukovali z oken, jestli už letištní zřízenci vezou zavazadla. Přes půl světa si totiž posílali náčiní, bez něhož by se při olympijských závodech neobešli.
 
"Jednu loď jsme do Austrálie už dávno poslali, ale teď vezeme úplně novou, kterou jsme od výrobce dostali zadarmo, jen abychom ji na olympiádě předvedli. Je udělaná podle modelu, na jakém jezdí jen ti nejlepší," říkal deblkajakář Jan Andrlík a v ruce držel pouzdro, které mohli nezasvěcení považovat za obal na pozemkářskou hokejku. "Každý si vezeme jedno pádlo v letadle jako spoluzavazadlo. Je to jistota, i když s tím rozkládacím budeme asi jen trénovat," dodal.
 
Také jachtař si své cennosti rozdělil podle důležitosti. Ráhna poslal jako nadměrné zavazadlo a plachtoví střežil coby nejcennější poklad v příručním batůžku.
 
Vodáci teď mají před sebou tři čtyři dny aklimatizace, než se pustí do plného tréninku. "Čekají nás nejprve jen procházky, pak lehké rozjížďky. Do závodů, které se jedou až ve druhém týdnu olympiády, je času dost," prozradil Andrlík, který spolu se svým partnerem z deblkajaku Janem Součkem jako jediný z kanoistické minivýpravy neměl odbarvené vlasy. "Kluci ze čtyřkajaku si vždycky vymyslí nějaké překvapení. Tentokrát se k nim přidal ještě Radek Záruba, který pojede debly společně s Petrem Holubářem ze čtyřky."

Kajakáři dorazili do Sydney odbarvení na blond, čímž byli možná pro lovce autogramů ještě atraktivnější, Karel Leština rozdal v letištní hale hned několik podpisů.

Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz