Dojatá střelkyně Tu Li děkovala po vítězství i Kateřině Emmons

Kateřina Emmons gratuluje Číňance Tu Li ke zlaté medaili | foto: Reuters

14 2008
Těžkou cestu ke zlaté medaili si prošla čínská střelkyně Tu Li. Po sobotním pátém místě ve vzduchové pušce se cítila tak hrozně, že zvažovala konec své účasti v Pekingu. Nakonec ji přesvědčily povzbudivé hlasy. Mezi těmi, kteří ji psychicky podrželi, byla i česká medailistka Kateřina Emmons.

A dnešní stříbrná medailistka Emmons byla mezi těmi, jimž dojatá Číňanka po finále děkovala. Tu Li se v sobotu představila hned v úvodní soutěži her a očekávalo se, že získá pro pořadatelskou zemi první zlato. Obhájkyně z Atén však tlak neustála, skončila pátá a z triumfu se radovala Češka Emmons.

"V tom prvním závodě jsem střílela hrozně, byla to ostuda. Zklamala jsem spoustu lidí. Dokonce jsem i přemýšlela o tom, že to vzdám, ale dostalo se mi povzbuzení od spousty lidí. Jsem ráda, že jim teď můžu poděkovat," řekla Tu Li, jež vyměnila sobotní pláč za slzy radosti.

Mezi těmi, jimž chtěla po svém triumfu poděkovat, byla i Emmons, která ji ve vzduchovce porazila a dnes skončila hned za ní. "Po té sobotní soutěži za mnou přišla, objala mě a popřála mi hodně štěstí do dalšího závodu. To mě opravdu dojalo," uvedla nyní už dvojnásobná olympijská vítězka.

Emmons pak dnes čínské přemožitelce předala svou kytici, kterou dostala na stupních vítězů. Chtěla jí prý dát už tu po svém prvním úspěchu, ale nakonec to neudělala, protože byla povadlá. "Ta dnešní už byla dobrá, tak jsem jí ji dala. Jsem docela ráda, že vyhrála zrovna ona. Myslím, že si to zasloužila," řekla česká reprezentantka novinářům.

S čínskou střelkyní si chtěla několikrát promluvit už v minulých dnech, ale nakonec k tomu nedošlo. "Šla jsem za ní na tréninku, ale nevypadalo to, že by s někým chtěla mluvit. Tak jsem ji radši nechala v klidu," uvedla Emmons.

Autoři: ,


Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...Najdete na iDNES.cz