Doktor a Strnadová zkusí formu v Račicích

5 2004
Praha - Dřinu a drsné tréninkové dávky na Zvíkově má kanoista Martin Doktor už za sebou. Teď si otestuje formu na víkendovém republikovém šampionátu v Račicích, kde nastoupí na olympijských tratích 500 a 1000 metrů. "Pak jedeme na závěrečné soustředění do Chorvatska, do Záhřebu," řekl dvojnásobný vítěz z Atlanty.

Vedle Doktora, jenž má v plánu i dvoustovku, se na račický kanál chystá i olympionička Michaela Strnadová. Ta si vyzkouší momentální formu na neolympijském kilometru.
 
Pro Doktora bude račický závod opět možností vyzkoušet si závodní atmosféru. "Protože jsem od Světového poháru v Duisburgu nezávodil, tak abych to nezapomněl," řekl s úsměvem.
 
Je zdravý, cítí se v pohodě. "Tedy pokud nenastane nějaká nepříjemnost, jako s těmi komisaři," připomněl návštěvu dopingové kontroly, která jej hledala nejprve v Račicích a pak ho chtěla otestovat po desáté hodině večer ve zvíkovském hotelu. "Pro mě není žádný problém být komisařům k dispozici, ale v rozumnou dobu," souhlasil s otcem Josefem, který syna nebudil a kontrolu odmítl.
 
Známá dvojice komisařů už Doktora v minulosti kontrolovala několikrát, ale nikdy s ní neměl vážnější problém. "Ale vždycky něčím překvapí," pravil. "Nejhorší je, že vyplňuješ formuláře, a oni ti pak řeknou, že ani nevěděli, kde jsem," kritizoval systém, podle nějž musejí olympionici kvůli přepadovým kontrolám nahlásit dopředu místo svého pobytu.
 
Strnadová absolvuje závod z plného tréninku, proto dala přednost kilometru, který se na olympiádě nejede. "Chci si vyzkoušet start," vysvětlila. Odmítla, že by se bála vzájemného souboje s Janou Blahovou, kterou v rozhodujícím duelu o olympijské místo nedávno porazila. "Pojedu z plného tréninku a možná by mě proto porazila. Nechci si ale narušit sebevědomí," řekla.
 
V pátek jsou na poledne připraveny rozjížďky a mezijízdy na kilometru, finále pak odstartují v 16:00. Úvodní závody na poloviční trati se jedou v sobotu již od brzkého rána, finále je naplánováno na 13:45. Taktéž v neděli začínají rozjížďky už v 8:00, boje o medaile odstartují ve 12:00.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...Najdete na iDNES.cz