Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Doktor a Strnadová zkusí formu v Račicích

5 2004
Praha - Dřinu a drsné tréninkové dávky na Zvíkově má kanoista Martin Doktor už za sebou. Teď si otestuje formu na víkendovém republikovém šampionátu v Račicích, kde nastoupí na olympijských tratích 500 a 1000 metrů. "Pak jedeme na závěrečné soustředění do Chorvatska, do Záhřebu," řekl dvojnásobný vítěz z Atlanty.

Vedle Doktora, jenž má v plánu i dvoustovku, se na račický kanál chystá i olympionička Michaela Strnadová. Ta si vyzkouší momentální formu na neolympijském kilometru.
 
Pro Doktora bude račický závod opět možností vyzkoušet si závodní atmosféru. "Protože jsem od Světového poháru v Duisburgu nezávodil, tak abych to nezapomněl," řekl s úsměvem.
 
Je zdravý, cítí se v pohodě. "Tedy pokud nenastane nějaká nepříjemnost, jako s těmi komisaři," připomněl návštěvu dopingové kontroly, která jej hledala nejprve v Račicích a pak ho chtěla otestovat po desáté hodině večer ve zvíkovském hotelu. "Pro mě není žádný problém být komisařům k dispozici, ale v rozumnou dobu," souhlasil s otcem Josefem, který syna nebudil a kontrolu odmítl.
 
Známá dvojice komisařů už Doktora v minulosti kontrolovala několikrát, ale nikdy s ní neměl vážnější problém. "Ale vždycky něčím překvapí," pravil. "Nejhorší je, že vyplňuješ formuláře, a oni ti pak řeknou, že ani nevěděli, kde jsem," kritizoval systém, podle nějž musejí olympionici kvůli přepadovým kontrolám nahlásit dopředu místo svého pobytu.
 
Strnadová absolvuje závod z plného tréninku, proto dala přednost kilometru, který se na olympiádě nejede. "Chci si vyzkoušet start," vysvětlila. Odmítla, že by se bála vzájemného souboje s Janou Blahovou, kterou v rozhodujícím duelu o olympijské místo nedávno porazila. "Pojedu z plného tréninku a možná by mě proto porazila. Nechci si ale narušit sebevědomí," řekla.
 
V pátek jsou na poledne připraveny rozjížďky a mezijízdy na kilometru, finále pak odstartují v 16:00. Úvodní závody na poloviční trati se jedou v sobotu již od brzkého rána, finále je naplánováno na 13:45. Taktéž v neděli začínají rozjížďky už v 8:00, boje o medaile odstartují ve 12:00.

Autoři: ,


Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz