Doktor a Strnadová zkusí formu v Račicích

5 2004
Praha - Dřinu a drsné tréninkové dávky na Zvíkově má kanoista Martin Doktor už za sebou. Teď si otestuje formu na víkendovém republikovém šampionátu v Račicích, kde nastoupí na olympijských tratích 500 a 1000 metrů. "Pak jedeme na závěrečné soustředění do Chorvatska, do Záhřebu," řekl dvojnásobný vítěz z Atlanty.

Vedle Doktora, jenž má v plánu i dvoustovku, se na račický kanál chystá i olympionička Michaela Strnadová. Ta si vyzkouší momentální formu na neolympijském kilometru.
 
Pro Doktora bude račický závod opět možností vyzkoušet si závodní atmosféru. "Protože jsem od Světového poháru v Duisburgu nezávodil, tak abych to nezapomněl," řekl s úsměvem.
 
Je zdravý, cítí se v pohodě. "Tedy pokud nenastane nějaká nepříjemnost, jako s těmi komisaři," připomněl návštěvu dopingové kontroly, která jej hledala nejprve v Račicích a pak ho chtěla otestovat po desáté hodině večer ve zvíkovském hotelu. "Pro mě není žádný problém být komisařům k dispozici, ale v rozumnou dobu," souhlasil s otcem Josefem, který syna nebudil a kontrolu odmítl.
 
Známá dvojice komisařů už Doktora v minulosti kontrolovala několikrát, ale nikdy s ní neměl vážnější problém. "Ale vždycky něčím překvapí," pravil. "Nejhorší je, že vyplňuješ formuláře, a oni ti pak řeknou, že ani nevěděli, kde jsem," kritizoval systém, podle nějž musejí olympionici kvůli přepadovým kontrolám nahlásit dopředu místo svého pobytu.
 
Strnadová absolvuje závod z plného tréninku, proto dala přednost kilometru, který se na olympiádě nejede. "Chci si vyzkoušet start," vysvětlila. Odmítla, že by se bála vzájemného souboje s Janou Blahovou, kterou v rozhodujícím duelu o olympijské místo nedávno porazila. "Pojedu z plného tréninku a možná by mě proto porazila. Nechci si ale narušit sebevědomí," řekla.
 
V pátek jsou na poledne připraveny rozjížďky a mezijízdy na kilometru, finále pak odstartují v 16:00. Úvodní závody na poloviční trati se jedou v sobotu již od brzkého rána, finále je naplánováno na 13:45. Taktéž v neděli začínají rozjížďky už v 8:00, boje o medaile odstartují ve 12:00.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz