Doktor vypádloval i druhé finále

26 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Rychlostní kanoista Martin Doktor vyplnil očekávání a dostal se do obou olympijských finále. Po kilometru zvládl uspět i na poloviční trati. Na rozdíl od něj znamenalo semifinále pětistovky konečnou pro kajakářku Michaelu Strnadovou.

Doktor s přehledem vyhrál svoje semifinále v čase 1:50,253 sekund. Musel do něj poté, co dojel těsně druhý v rozjížďkách, stejně jako na kilometrové trati.

Český kanoista poprvé na olympiádě dobře odstartoval. "Bylo to solidní, ale vyšlo to i ostatním, takže to nebyla žádná velká výhoda," řekl Doktor, kterého zítra ráno čeká finále závodu na jeden kilometr.

Vedl už v mezičase na 250 metrech. "Já si dokonce myslel, že možná i za někým, neviděl jsem to přesně. Ovšem v polovině trati se ještě nehodnotí. Důležitá je cílová páska," podotkl Doktor. Podle něj se na půlkilometrové trati rozhoduje až v posledních sto padesáti metrech.

Do finále šli celkem tři závodníci. Na druhého Maďara Jooba měl Doktor náskok 56 setin, na třetího Číňana Wanga skoro sekundu a půl.

Kajakářka Michaela Strnadová dopádlovala v prvním semifinále na 500 metrů na sedmém místě v čase 1:56,154. Na vítěznou Němku Wagnerovou ztratila tři a půl sekundy.

"Je to na mě moc krátká trať, přece jen jsem trénovaná jinak," komentovala závod trojnásobná mistryně světa na divoké vodě.

Ke třetímu místu, které by zajistilo postup do finále, by Strnadová potřebovala jet o dvě a půl sekundy rychleji. "Špatně jsem rozložila síla a ve druhé části trochu vytuhla," podotkla česká závodnice.

Výsledky - 500 m:
Muži:
C1 - semifinále:
1. Doktor (ČR) 1:50,253, 2. Joob (Maď.) 1:50,813, 3. Wang Ping (Čína) 1:51,649.
  
Výsledky - 500 m:
Ženy:
K1 - semifinále:
1. Wagnerová (Něm.) 1:52,630, 2. Honkanenová (Fin.) 1:53,050, 3. Li Tching (Čína) 1:53,598, ...7. Strnadová (ČR) 1:56,154 - nepostoupila.

Martin Doktor trénuje před svojí jízdou.

Martin Doktor na trati semifinále na 500 metrů.

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz