Rozjet se na kanoi? To je dřina! Doktor prohrál sázku jen s koučem Samkové

Tomáš Verner končí ve vodě. I přes rady Martina Doktora se mu nepodařilo udržet se v závodní kanoi. | foto: Václav Mudra

5 2014
Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor držel u mola račického kanálu loď, v níž vkleče balancoval krasobruslař Tomáš Verner. "Ještě mě nepouštěj," volal někdejší mistr Evropy. Dobře věděl proč. Jakmile Doktor kanoi pustil, Verner se poroučel do vody. A prohrál tak sázku z olympijských her v Soči.

V Soči se Doktor coby sportovní ředitel Českého olympijského výboru dohadoval s několika sportovci a trenéry o tom, že rozjet se na závodní kanoi není žádná legrace.

A tak na Vernera, ale také na skikrosaře Tomáše Krause nebo snowboardové trenéry Marka Jelínka a Jakuba Flejšara čekaly ve středu v Račicích lodě stejného typu, na kterém Doktor závodil na olympijských hrách v Aténách 2004.

"Tahle loď je nějaká vratší než moje," řekl Doktor, když ukazoval zhruba desítce adeptů na vykoupání, jak se do lodě správně nasedá.

Fotogalerie

"Tím nás všechny vyděsil," dodal Tomáš Verner.

Doktor se pak jen rozesmál, když se s radami dostal až do bodu, který předpokládal, že se někdo z jeho protivníků v sázce pořádně rozjede. "Jen jestli nám schválně neradí špatně," pronesl Jakub Flejšar, trenér Evy Samkové, olympijské vítězky ve snowboardcrossu.

Doktor ukazoval, jak v lodi umístit nohy i jak se pádlem přidržet u mola.

"Jak se jezdí rovně?" padl dotaz.

"Spíš jak se jezdí vůbec," zazněla odpověď z davu, v němž přihlíželi školáci, ale i reprezentační kajakáři včetně bronzových olympijských medailistů Daniela Havla a Lukáše Trefila.

Marek Jelínek příliš rad nepotřeboval. Kouč Evy Samkové využil gymnastickou průpravu i zkušenosti kaskadéra, udělal pár kraťoučkých záběrů a pak se dokonce pořádně rozjel. Napodruhé Jelínek dokonce vykroužil na kanoi celé kolečko.

"Je dobrej. Málokdy se vidí, že by někdo dojel napoprvé takhle daleko. Prohrál jsem basu piv, ale několik jsem jich vyhrál," říkal Doktor.

Balení piv do Račic rovnou přivezl Tomáš Verner. "Jel jsem sem s odhodláním, ale sázka je sázka. Člověk si myslí, že už je stabilní, ale voda vytváří divné prostředí. Proto ji máme radši zmrzlou," říkal krasobruslař a otáčel se na Kateřinu Novotnou. "Bylo to těžší, než jsem si myslela," dodávala rychlobruslařka na krátké dráze.

Bruslaři se zkoušeli rozjet několikrát, Verner nakonec zvládl čtyři záběry. Jen tak se nevzdal ani skikrosař Tomáš Kraus. "Tohle nebylo o tolik lepší," řekl a pak se otočil k manželce: "Kdy máme vyzvednout Lucinku na atletice?"

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Calgary zřejmě stáhne kandidaturu na pořádání ZOH v roce 2026

Calgary se o ZOH 2026 nejspíš ucházet nebude.

Kandidatura Calgary na uspořádání zimních olympijských her v roce 2026 je před krachem. Podle...

Severní a Jižní Korea se budou společně ucházet o pořádání OH 2032

Ministři sportu Jižní (vpravo) a Severní Koreje se dohodli na společné...

Jižní Korea a KLDR chtějí podat společnou kandidaturu na pořádání olympijské her v roce 2032....

Výzva pro Ledeckou? Elitní snowboardisté cílí na letní hry

Shaun White na skateboardu na X-Games v roce 2011.

Mezi snowboardisty jako by se začal šířit pozitivní virus ambicí: vyhrávat v jejich vlastním rajonu...

Najdete na iDNES.cz