Rozjet se na kanoi? To je dřina! Doktor prohrál sázku jen s koučem Samkové

Tomáš Verner končí ve vodě. I přes rady Martina Doktora se mu nepodařilo udržet se v závodní kanoi. | foto: Václav Mudra

5 2014
Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor držel u mola račického kanálu loď, v níž vkleče balancoval krasobruslař Tomáš Verner. "Ještě mě nepouštěj," volal někdejší mistr Evropy. Dobře věděl proč. Jakmile Doktor kanoi pustil, Verner se poroučel do vody. A prohrál tak sázku z olympijských her v Soči.

V Soči se Doktor coby sportovní ředitel Českého olympijského výboru dohadoval s několika sportovci a trenéry o tom, že rozjet se na závodní kanoi není žádná legrace.

A tak na Vernera, ale také na skikrosaře Tomáše Krause nebo snowboardové trenéry Marka Jelínka a Jakuba Flejšara čekaly ve středu v Račicích lodě stejného typu, na kterém Doktor závodil na olympijských hrách v Aténách 2004.

"Tahle loď je nějaká vratší než moje," řekl Doktor, když ukazoval zhruba desítce adeptů na vykoupání, jak se do lodě správně nasedá.

Fotogalerie

"Tím nás všechny vyděsil," dodal Tomáš Verner.

Doktor se pak jen rozesmál, když se s radami dostal až do bodu, který předpokládal, že se někdo z jeho protivníků v sázce pořádně rozjede. "Jen jestli nám schválně neradí špatně," pronesl Jakub Flejšar, trenér Evy Samkové, olympijské vítězky ve snowboardcrossu.

Doktor ukazoval, jak v lodi umístit nohy i jak se pádlem přidržet u mola.

"Jak se jezdí rovně?" padl dotaz.

"Spíš jak se jezdí vůbec," zazněla odpověď z davu, v němž přihlíželi školáci, ale i reprezentační kajakáři včetně bronzových olympijských medailistů Daniela Havla a Lukáše Trefila.

Marek Jelínek příliš rad nepotřeboval. Kouč Evy Samkové využil gymnastickou průpravu i zkušenosti kaskadéra, udělal pár kraťoučkých záběrů a pak se dokonce pořádně rozjel. Napodruhé Jelínek dokonce vykroužil na kanoi celé kolečko.

"Je dobrej. Málokdy se vidí, že by někdo dojel napoprvé takhle daleko. Prohrál jsem basu piv, ale několik jsem jich vyhrál," říkal Doktor.

Balení piv do Račic rovnou přivezl Tomáš Verner. "Jel jsem sem s odhodláním, ale sázka je sázka. Člověk si myslí, že už je stabilní, ale voda vytváří divné prostředí. Proto ji máme radši zmrzlou," říkal krasobruslař a otáčel se na Kateřinu Novotnou. "Bylo to těžší, než jsem si myslela," dodávala rychlobruslařka na krátké dráze.

Bruslaři se zkoušeli rozjet několikrát, Verner nakonec zvládl čtyři záběry. Jen tak se nevzdal ani skikrosař Tomáš Kraus. "Tohle nebylo o tolik lepší," řekl a pak se otočil k manželce: "Kdy máme vyzvednout Lucinku na atletice?"

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

První české zlato z olympiády mládeže zařídila plavkyně Seemanová

Barbora Seemanová

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires pro českou...

Z boje o zimní olympijské hry v roce 2026 vypadl turecký Erzurum

Erzurum je město s půl milionem obyvatel, ležící na úpatí severoanatolského pohoří, jehož nejvyšší štíty se šplhají do výšky přes 3000 metrů.

Turecké město Erzurum bylo vyřazeno ze seznamu kandidátů na pořádání zimních olympijských her v...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Najdete na iDNES.cz