Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Dopinkové nálezy USA nezveřejní

27 2000
S y d n e y - Předseda amerického atletického svazu Craig Masback odmítl vyhovět výzvě úřadu prezidenta Billa Clintona, aby okamžitě zveřejnil jména všech sportovců, kteří měli pozitivní dopinkový test. Podnět k jejich odhalení dal šéf úřadu pro drogovou problematiku v Bílém domě Barry McCaffrey v souvislosti s aférou koulaře C. J. Huntera. Informaci o dopinku amerického reprezentanta zveřejnila v pondělí v Sydney Mezinárodní atletická federace. Současně s tím vyšlo najevo, že atletický svaz USA o aféře věděl, ale tajil ji.
Informaci o dopinku amerického reprezentanta zveřejnila v pondělí v Sydney Mezinárodní atletická federace. Současně s tím vyšlo najevo, že atletický svaz USA o aféře věděl, ale tajil ji. McCaffrey poslal předsedovi svazu dopis, v němž jej požádal,  aby nechal zveřejnit jména všech atletů, kteří jsou stejně jako Hunter podezřelí z dopinku.

Masback ale odmítl s tím, že podle amerického práva a pravidel svazu i národního olympijského výboru platí v těchto případech presumpce neviny. "Do skončení šetření proto nejsou zveřejňována žádná jména," uvedl Masback. Podle něj se později řada případů pozitivních testů vysvětlí, například tím, že sportovec užívá lék na astma.
Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze