Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dorfmeisterová ví, že má poslední šanci

9 2002
Snowbasin - Největšími medailovými nadějemi ženského lyžařského týmu Rakouska na olympijských hrách jsou Renate Götschlová a Michaela Dorfmeisterová. Zatímco pro Götschlovou to v šestadvaceti letech nemusí být poslední olympiáda, Dorfmeisterová už za čtyři roky do Turína nepojede a chce proto udělat maximum, aby uspěla v Salt Lake City. Götschlová je na třetí olympiádě, ale medaile jí zatím pokaždé unikla. Před osmi lety v Lillehammeru měla smůlu.

Při sjezdu upadla, zranila se a hry pro ni předčasně skončily. Na olympiádě v Naganu o čtyři roky později byla úplně z formy.

Vypadla ve sjezdu i v kombinaci a v superobřím slalomu obsadila páté místo. Dorfmeisterová je na své druhé olympiádě. V nominaci sice figurovala už pro Lillehammer, ale nakonec se do reprezentace nevešla.

Povedlo se jí to až o čtyři roky později a dokázala, že si zaslouží důvěru. V Naganu se postarala o malou senzaci. Zatímco Götschlové, které patřila k favoritkám, nic nevyšlo, Dorfmeisterová vyjela stříbro v superobřím slalomu.

Od vítězné Američanky Picabo Streetové ji přitom dělila pouhá setinka vteřiny, což Rakušanku dodnes mrzí. Dnes Dorfmeisterová vede Světový pohár a v Salt Lake City patří k největším favoritkám v obřím, superobřím slalomu a ve sjezdu.

"I když vím, že jsou to moje poslední hry, tak nejsem pod tlakem," vykládala usměvavá mistryně světa ve sjezdu.

"Dá se s tím žít. Doufám, že neskončím v křeči. Ale všechno, co je nepodstatné, jsem odsunula stranou. Soustředím se jenom na hry," prozradila lyžařka, která jinak pečlivě dbá na svou image a do každého závodu nastupuje s jinak nalakovanými nehty.

Kdyby se jí povedlo získat olympijské zlato, pak by pravděpodobně příští rok ukončila kariéru. "Jezdila bych ještě příští sezonu a ve Svatém Mořici bych chtěla obhájit titul mistryně světa ve sjezdu," dodala Dorfmeisterová. Götschlová sice ví, že má šanci ještě za čtyři roky v Turíně, ale udělá všechno, aby uspěla už v Salt Lake City.

"Z olympiády sice medaili nemám, ale vynahradila jsem si to těmi pěti z mistrovství světa," tvrdila Götschlová. "Přesto nepopírám, že bych se té olympijské ráda dočkala," dodala vítězka Světového poháru ze sezóny 1999/2000.

Stejně jako Dorfmeisterová má šanci uspět ve sjezdu a v superobřím slalomu, navíc ještě v kombinaci. "V Naganu jsem měla nervy na pochodu. Teď jsem o čtyři roky starší a zkušenější, Doufám, že se mi povede," dodala Rakušanka.

Autor:


Další z rubriky

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...Najdete na iDNES.cz