Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Dorfmeisterová vyhrála po sjezdu také super-G

Michaela Dorfmeisterová, olympijská vítězka ve sjezdu a superobřím slalomu. | foto: Reuters

20 2006
Sestriére - Dvě zlaté medaile zdobí závěr kariéry Michaely Dorfmeisterové. Rakouská sjezdařka, která už ohlásila, že letošní sezona je její poslední triumfovala po olympijském sjezdu pod pěti kruhy také v super-G. Druhá skončila Chorvatka Kosteličová, třetí Meissnitzerová. Šárka Záhrobská obsadila 27. místo.

Čtyřiadvacetiletá Kosteličová získala svou šestou olympijskou medaili, z toho čtyři jsou zlaté, což se ještě žádné zástupkyni alpského lyžování nepovedlo.

Pět dnů po svém triumfu na sjezdové trati a zhruba hodinu po vítězství krajana Benjamina Raicha v obřím slalomu prolétla Dorfmeisterová více než dvoukilometrovou trať v čase 1:32,47 minuty. S číslem třicet odsunula o 27 setin sekundy na druhé
místo Kosteličovou, jež původně neměla startovat.

Vítězce kombinace pomohlo špatné počasí, kvůli němuž bylo super-G odloženo z neděle na dnešek. Původně chtěla vedoucí závodnice Světového poháru ze zdravotních důvodů superobří slalom vynechat, den navíc jí však přišel vhod.

Všestranná Chorvatka obhájila stříbro ze Salt Lake City, kde před čtyřmi lety nestačila jen na senzační vítězku Danielu Ceccarelliovou. Domácí závodnice dnes skončila v poli poražených.

Třetí Meissnitzerová ztratila na vítěznou krajanku 59 setin.  Populární "Michi" chybělo před hrami v Turíně ve sbírce pouze olympijské zlato, které získala hned ve sjezdu.

Dnes už mohla jet v klidu a podařilo se jí zlomit naganské trauma ze superobřího
slalomu - před osmi lety ji o vítězství připravila Američanka Picabo Streetová o jedinou setinu.

Několik dlouhých sekund po dojezdu však Dorfmeisterová ještě nevěděla, že vyhrála. Na rozdíl od televizní grafiky totiž na světelné tabuli u dojezdu svítilo jen její jméno, ale ne čas.

"Vůbec jsem nevěděla, co se děje. Sice jsem měla z jízdy dobrý pocit, ale neznala jsem čas. Až Janica mi řekla: 'Vyhrála jsi'," popsala rodačka z Vídně okamžiky po dojezdu, kdy se o triumfu dozvěděla od největší soupeřky.

Záhrobská, která superobří slalom ve Světovém poháru téměř nejezdí, byla o 2,51 sekundy pomalejší než Dorfmeisterová. Lucie Hrstková zaostala za vítězkou o 3,15 sekundy a byla klasifikována jako šestatřicátá.

Smolný závod prožila Rakušanka Renate Götschlová, která obsadila až 22. místo a navíc oznámila, že kvůli zranění kolena končí sezonu.

Výsledky:
1. Dorfmeisterová (Rak.) 1:32,47 min., 2. Kosteličová (Chorv.) -0,27, 3. Meissnitzerová (Rak.) -0,59, 4. Vanderbeeková (Kan.) -0,62, 5. Montilletová-Carlesová (Fr.) -0,84, 6. Martina Schildová (Švýc.) -0,86, 7. Kildowová (USA) -0,95, 8. Recchiaová (It.) -1,01, 9. Haltmayrová (Něm.) a Brydonová (Kan.) obě -1,03, 11. Mancusová (USA) -1,25, 12. Pärsonová (Švéd.) -1,41, 13. Fischbacherová (Rak.) -1,50, 14. Clarková (USA) -1,51, 15. Berthodová (Švýc.) -1,53, ... 27. Záhrobská -2,51, 36. Hrstková (obě ČR) -3:15.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze