Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dosoudilová ulehla s chřipkou

8 2000
S y d n e y - Teplomilné plážové volejbalisty zaskočila v australském Sydney týden před zahájením olympiády zima. K chladu se ještě přidal déšť, který ale vyhnal všech šest českých zástupců z kurtu na Bondi Beach až ve chvíli, kdy zesílil a nedalo se trénovat. "Přitom první trénink bylo moc hezky, pětadvacet stupňů a sluníčko. Počasí ideální i na focení a také jsme viděli spoustu surfařů," popsal prvotní situaci na pobřeží Tasmanova moře Michal Palinek, který jako jediný z české šestice už má olympijské zkušenosti z Atlanty.

Práci organizátorů při budování areálu pro plážový volejbal v Sydney brzdili zpočátku demonstranti, kteří vlastními těly bránili bagrování pláže. "Už tady žádné demonstrace nejsou. Místní Čechoaustralané nám vysvětlili, že movitější lidé zaplatili osoby, jako bezdomovce nebo nezaměstnané, aby udělali trochu rozruch," přidal perličku.

Ve čtvrtek a dnes v Sydney panovala zima a silný vítr, naopak s ubytováním je Palinek spokojen. "Bydlení máme na strategickém místě vedle jídelny a autobusového nádraží. Kluci bydlí ve dvoupodlažním domku s triatlonisty a holky v bungalovech. Na pokojích je ale zima. Kdo je zvyklý spát v chladu, je v pohodě. Ostatní si musejí přitápět," přiznal Palinek.

"Počasí je zatím chladné. Chybějí nám pláštěnky, ale snad se to umoudří," věří. S chladem se nejhůře vypořádalo tělo Soni Dosoudilové, která dostala lehkou chřipku. Vedle počasí si volejbalisté stěžují i na dopravu. "Podle oficiálních materiálů bychom to měli mít na pláž 45 minut, ale pod hodinu jsme to ještě nestihli," přiblížil Palinek. "Místní řidiči jsou většinou dobrovolníci a myslím, že by u nás měli problémy udělat řidičák. Dělá jim obrovské problémy trefit na místa, která mají na mapách přesně vyznačena," dodal.

Vedle Čechů jsou už v olympijské vesnici už i další plážoví volejbalisté. "Potkali jsme Italy, Francouze, Španěly, Švédy, Argentince a také dva domácí páry, s kterými máme domluveny dva tréninkové zápasy. V neděli si potom dáme volno a někam vyrazíme," plánuje Palinek.

Olympijský turnaj pro něj a jeho partnera Martina Lébla začne v neděli 17. září hodinu po půlnoci středoevropského času proti silným soupeřům, bratrům Lacigovým ze Švýcarska. Volejbalistky začnou hrát o den dříve. Martina Hudcová s Terezou Tobiášovou se představí v 1:50 SELČ proti americké dvojici Mayová, McPeaková, Soňu Dosoudilovou a Evu Celbovou v prvním kole čekají o hodinu později sestry Kadijkovy z Nizozemska.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz