Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Dráhaře děsí olympijská prádelna. Radši si vypereme sami, tvrdí

Čeští dráhoví cyklisté v olympijské vesnici. Zleva: Denis Špička, Tomáš Bábek, Adam Ptáčník. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

6 2008
Olympijská vesnice v Pekingu? V pohodě. Vybavení pokojů? Rovněž bez připomínek. Ale prádelna? "Vyzkoušeli jsme jí jednou, ale nedopadlo to nejlíp. Radší si budeme prát sami," říkají čeští dráhoví cyklisté.

Jsou spokojení a na nic si v olympijské vesnici nestěžují. A ani s pekingským smogem to není také tak dramatické.

Dráhoví cyklisté Adam Ptáčník, Denis Špička a Tomáš Bábek se tak v klidu připravují na své olympijské vystoupení.

Ale jedné věci se přesto děsí. Vesnické prádelny.

"Zkoušeli jsme tam prát, ale nedopadlo to nejlíp," říká Tomáš Bábek, který se svými kolegy pojede olympijský týmový sprint. "Některé prádlo nám vyprali víc než na třicet stupňů, některé zaprali a ve všech věcech zůstal navíc prací prášek," dodává jednadvacetiletý jezdec Dukly Brno.

Cyklisté ale celou věc vyřešili po svém. "Prostě jsme si to vyprali ještě jednou. Sami v ruce. Ale do prádelny si věci už rozhodně dávat nebudeme," usmál se.

Jinak ale není nic, co by dráhařům v olympijské vesnici vadilo. "Bydlí se nám tu hezky. Je to tu pěkně zařízené, sociální zařízení i pokoj. Máme tu internet, výtah jezdí pořád. Je to v pohodě," dodává Adam Ptáčník.

Rovněž avizovaný smog se zatím nedostavil, obloha je převážně modrá. "Byla to jen taková nafouknutá bublina," myslí si Bábek. "Před půl rokem to tu bylo úplně jiné."

K výraznému zlepšení podle něj došlo zásluhou zlepšené disciplíny Číňanů. "Připravili se na to. Vypnuli továrny, polovina aut nejezdí. Ten smog je teď úplně minimální," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze