Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dráhaři přišli na OH o závody s pevným startem

11 2005
Londýn - Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyřadila z programu olympijských her v Pekingu dráhové disciplíny kilometr s pevným startem mužů a ženskou obdobu na poloviční trati. Ženám zbyly v programu jen tři disciplíny. Důvodem je zařazení soutěží na kolech BMX do her, o němž rozhodli členové před dvěma roky.

Otázkou tedy jen bylo, které dvě disciplíny dráhařů jim budou muset ustoupit. Rozhodnutí vzbudilo velkou nevoli v Austrálii, svaz dráhařské velmoci přijal škrty v programu s rozhořčením.

"Slyšíme prvně, že tyto disciplíny měla UCI vůbec na mušce. Zvlášť vyřazení pětistovky je zklamání," divil se šéf australských cyklistů Graham Fredericks, že ženám zbyly v programu jen tři disciplíny.

"Tuhle logiku nechápu a jsem fakt naštvaná. Nechce se mi věřit, že by se všechny země na tomhle shodly," přidala se i Anna Mearesová, která v Aténách vyhrála právě závod na 500 metrů s pevným startem.

"Já jsem v šoku. Uvědomte si, že to byla jedna z nejsledovanějších disciplín," litoval i Shane Kelly, který je bývalým světovým rekordmanem a na mistrovství světa vyhrál tuto disciplínu třikrát.

UCI na svém zasedání v Haagu rovněž rozhodla, že silničářské mistrovství světa v roce 2009 uspořádá švýcarské město Mendrisio.

V programu mistrovství světa dráhařů obě postižené disciplíny zůstanou.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze