Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Dráhaři simulovali sprinterský den

12 2000
S y d n e y - Dvojice českých reprezentantek v plážovém volejbalu Tereza Tobiášová a Martina Hudcová se objevila na titulní stránce Olympijských novin, které každý den vycházejí v Sydney. Fotoreportér je zachytil v rozhovoru s americkým volejbalistou českého původu Bobem Ctvrtlikem. Olympijský vítěz je zřejmě přemlouval, aby mu dali hlas při volbě komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. Ale bude to mít těžké, protože mezi kandidáty je také Jan Železný.

Cyklističtí sprinteři dnes měli modelový den a všechno dělali minutu po minutě přesně tak jako v den závodu v olympijském sprintu, který pojedou v neděli. Po obědě šlapali na válcích v atriu svého domku v olympijské vesnici, na velodrom výjimečně nejeli na kolech, ale v autě a vzali s sebou i lékaře. Trenér Svatopluk Buchta nechce, aby několikaletou přípravu zmařila nějaká nevyzkoušená maličkost.

Zápasníci trénovali společně s Maďary, s nimiž prožili většinu léta při soustředěních v Budapešti a v Tatě. David Vála tak měl znovu příležitost změřit síly s jedním z nejlepších
zápasníků nejtěžší kategorie Deákem Bardosem a podle trenéra Ervina Vargy by ani proti němu nebyl bez šancí.

Také boxeři si domluvili sparringpartnery z Maďarska, ale ti do haly vůbec nepřišli. Možná proto, že trenér Svatopluk Žáček na rozdíl od Vargy maďarštinou nevládne. Kouče boxerů to však nevyvedlo z míry a Konečnému sehnal do ringu reprezentanta Mongolska.

Stolní tenista Josef Plachý se po zdravotních problémech znovu pustil do tréninku. Několikadenní výpadek na něm byl znát, ale věří, že do zahájení soutěží manko smaže. Spolu s Korbelem porazili jugoslávský pár Grujič - Lupulesku hladce 2:0. Petr Korbel už zná okruh osmi hráčů, z nějž se budou rekrutovat jeho dva soupeři v kvalifikační skupině. Podle jeho slov je relativně nejsilnější Ind Badoor, nepříjemný by mohl být také Američan čínského původu Zhuang.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze