Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Australské dráhařské rekordmanky skončily v tréninku na zemi

Australské držitelky světového rekordu ve stíhacím závodu družstev v dráhové cyklistice při tréninku na své vystoupení na olympiádě v Riu de Janeiro tvrdě havarovaly. | foto: Reuters

9 2016
Australské držitelky světového rekordu ve stíhacím závodu družstev v dráhové cyklistice dnes při tréninku na své vystoupení na olympiádě v Riu de Janeiro tvrdě havarovaly. Melissa Hoskinsová putovala dokonce do nemocnice, ale doufá, že k disciplíně, která startuje kvalifikacemi ve čtvrtek, zvládne nastoupit.

Hoskinsová dráhu opouštěla na nosítkách. „Jednalo se pouze o preventivní opatření, hned zamířila do nemocnice na vyšetření,“ cituje agentura Reuters mluvčího australské olympijské výpravy. Z pětice, do které patří ještě Ashlee Ankudinoffová, Georgia Bakerová, Amy Cureová a Annette Edmondsonová, se vyhnula pádu jen posledně jmenovaná.

Fotogalerie

Cyklistky zavadily o svá kola v rychlosti přibližně 60 kilometrů v hodině. „Pamatuji si to naprosto přesně, neměla jsem kam uhnout, šla jsem rovnou přes řídítka a tvrdě jsem přistála. Pro ty, kteří přihlíželi, to muselo být spektakulární. Rozhodně jsme nebyli na nedělní vyjížďce, bylo to ve velké rychlosti,“ uvedla Hoskinsová.

Týmy pro stíhačku družstev trénují v pěti, do závodu ale poté nastupují ve čtyřech. „Zůstávám pozitivní. Po čtyřech letech tvrdé práce to nechcete vzdát, když jste tak blízko. Naštěstí máme další čtyři holky, které to zvládnou, kdybych nemohla,“ dodala Hoskinsová.

Hoskinsová, Ankudinoffová, Cureová a Edmondsonová zajely rekordní čas na loňském mistrovství světa dráhařů ve francouzském Saint Quentinu. Pro zlato si na čtyřech kilometrech dojely v čase 4:13,683 a pokořily předchozí maximum o téměř tři vteřiny.

Autoři: ,


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze