"Dream Team" nemá plno hvězd. Uspěje?

5 2004
Praha, Kolín nad Rýnem - Nejsou neporazitelní. Američtí basketbalisté, výběr hráčů z NBA, vůbec poprvé prohráli přípravné utkání. V prvním zápase evropského turné před olympiádou podlehli Itálii vysoko 78:95. A zámořští fanoušci zvyklí na triumfy trnou. Dokáže "Dream Team", pýcha amerického sportu, znovu obhájit olympijské zlato?

Nebo se bude opakovat krach z mistrovství světa 2002, kde reprezentace, jindy přehlížející zbytek světa, doma třikrát prohrála a skončila až šestá?

"Byla to jen exhibice, první zápas v Evropě. Ale výsledek ukázal všechny slabiny a rizika mladého týmu," napsal deník USA Today.

Američané míří do Atén s nevídaným mužstvem. Bez nejvěhlasnějších hvězd. Bryant, O'Neal, Kidd... Ti a další chybí. Bojí se terorismu, chtějí být s rodinou. Trenér Larry Brown, kouč vítězů NBA z Detroitu, tak musel téměř úplně předělat nominaci.

Lídry a kapitány mají být rebel Allen Iverson a skvělý pivot Tim Duncan. Vedle sebe ale mají spoustu mladičkých talentů. Tři z nich mají za sebou teprve první rok v NBA, křídlo Emeka Okafor byl dokonce draftován teprve letos.

K původnímu "Týmu snů" plnému legend má ten nynější daleko. Američané na olympiádě s výběrem z NBA neprohráli jediný ze 24 zápasů. Ale mnozí předpovídají, že letošní tým bude mít na cestě za třináctým zlatem hodně problémů.

"Něco takového jako prohru s Itálií jsme potřebovali, abychom se dali dohromady jako tým. Čeká nás těžký boj," řekl Iverson.

Američané si v Evropě zvykají na jiný styl a pravidla. Navíc zbytek světa se jim přibližuje. "Potřebujeme víc času, abychom se dali dohromady," řekl Lamar Odom.

Ve středu měli další šanci ukázat svou sílu: hráli s Německem. Trojkou Iversona z velké dálky v poslední vteřině vyhráli 80:77.

Autoři:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz