"Dream Team" nemá plno hvězd. Uspěje?

5 2004
Praha, Kolín nad Rýnem - Nejsou neporazitelní. Američtí basketbalisté, výběr hráčů z NBA, vůbec poprvé prohráli přípravné utkání. V prvním zápase evropského turné před olympiádou podlehli Itálii vysoko 78:95. A zámořští fanoušci zvyklí na triumfy trnou. Dokáže "Dream Team", pýcha amerického sportu, znovu obhájit olympijské zlato?

Nebo se bude opakovat krach z mistrovství světa 2002, kde reprezentace, jindy přehlížející zbytek světa, doma třikrát prohrála a skončila až šestá?

"Byla to jen exhibice, první zápas v Evropě. Ale výsledek ukázal všechny slabiny a rizika mladého týmu," napsal deník USA Today.

Američané míří do Atén s nevídaným mužstvem. Bez nejvěhlasnějších hvězd. Bryant, O'Neal, Kidd... Ti a další chybí. Bojí se terorismu, chtějí být s rodinou. Trenér Larry Brown, kouč vítězů NBA z Detroitu, tak musel téměř úplně předělat nominaci.

Lídry a kapitány mají být rebel Allen Iverson a skvělý pivot Tim Duncan. Vedle sebe ale mají spoustu mladičkých talentů. Tři z nich mají za sebou teprve první rok v NBA, křídlo Emeka Okafor byl dokonce draftován teprve letos.

K původnímu "Týmu snů" plnému legend má ten nynější daleko. Američané na olympiádě s výběrem z NBA neprohráli jediný ze 24 zápasů. Ale mnozí předpovídají, že letošní tým bude mít na cestě za třináctým zlatem hodně problémů.

"Něco takového jako prohru s Itálií jsme potřebovali, abychom se dali dohromady jako tým. Čeká nás těžký boj," řekl Iverson.

Američané si v Evropě zvykají na jiný styl a pravidla. Navíc zbytek světa se jim přibližuje. "Potřebujeme víc času, abychom se dali dohromady," řekl Lamar Odom.

Ve středu měli další šanci ukázat svou sílu: hráli s Německem. Trojkou Iversona z velké dálky v poslední vteřině vyhráli 80:77.

Autoři:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Najdete na iDNES.cz