Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dream Team přišel o trénink

11 2000
M e l b o u r n e - Asi patnáct tisíc lidí demonstrujících proti zasedání Světového ekonomického fóra v Melbourne znemožnilo americkým basketbalistům odejít na trénink. Protestující uzavřeli východ z hotelu a kasina Crown na jihu města. Hvězdy NBA se z obavy o svou bezpečnost nechtěly proplétat mezi nimi, proto raději místo cesty autobusem do tréninkové haly daly přednost návštěvě hotelové posilovny a rozboru svých budoucích soupeřů u videa. Americké basketbalistky byly odvážnější a z hotelu mezi demonstranty do autobusu proklouzly.


"Bylo to snadnější, než jsem si myslela," řekla Theresa Edwardsová, ale přiznala, že většina hráček byla situací znepokojena. "Lidé ale jen seděli na zemi a neměli ani v ruce žádné klacky, hole nebo něco podobného," dodala. Do Sydney by se měly americké basketbalistky přestěhovat z Melbourne ve středu, hráči za nimi přijedou o den později. Olympijský turnaj začne ženám v sobotu a mužům v neděli.

 

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz