Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Druhá místa vzala Doktorovi volné dny

24 2004
Schinias - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Šest jízd v šesti dnech bude muset zvládnout kanoista Martin Doktor, chce-li se poprat o medaile na obou olympijských tratích. Na kilometru i na poloviční vzdálenosti se nedokázal protáhnout přímo do finále, a tak musí v semifinálových jízdách usilovat o druhou šanci. A šestkrát se v tom případě vydá na trať na pokyn startéra, o němž zatím nemluví nijak hezky.

Na olympijských regatách v Atlantě ani v Sydney do semifinále nemusel a mezi rozjížďkami a finále měl vždy dva volné dny. V Aténách mu budou chybět.

"To je normální průběh závodů, s tím se nedá nic dělat. V obou v rozjížďkách byl někdo rychlejší, takže já musím do semifinále," nenechal se vyvést z rovnováhy nejlepší český kanoista. "Komplikace je snad jedině v tom smyslu, že jsem už mohl být v klidu, že mám jisté finále. Ale myslím, že mi to nijak výrazně neublíží."

Netěší ho, že mu pádem do semifinálových jízd přibude setkání s hlavním startérem Němcem Stahlsmidtem. "Na to, že jsme na olympiádě, tak je hodně špatný," zlobí se Doktor. "Dobrý startér od rána do večera všech šest dní startuje stejně, což on nedělá."

Obvykle startují kanoisté hned, jak se srovnají v jedné rovině, olympijský startér však nechá vodáky několik vteřin čekat. Především pro singlkanoisty je obtížné balancovat ve vlnách, k udržení rovnováhy musejí lehce manévrovat, a když právě v tu chvíli závod začne, mohou ztratit.

"Ale i kdyby se mi dneska start povedl, tak bych Cala asi nepředjel, zajel opravdu famózně," nechtěl se na startéra vymlouvat.

Na rozdíl od minulých olympiád jdou v Aténách přímo do finále jen vítězové rozjížděk. Na obou tratích se podařilo uspět Němci Dittmerovi se Španělem Calem, aspoň jeden volný den si zajistili Rusové Opalev a Fomičev.

Doktor prohrál včera na kilometru s Fomičevem a dnes na poloviční trati s Calem. V obou jízdách ztratil už na startu.

"Nejelo se mi špatně, ale ani se mi nejelo úplně skvěle," říká Martin Doktor. Teď má před sebou dvě semifinále, při nichž může formu vybrousit, aby mohl v boji o medaile soupeřit s odpočinutými soupeři.

Semifinále se jedou ve středu a ve čtvrtek, další dva dny jsou vyhrazeny závěrečným bojům.Nejčtenější

Advantage Consulting, s.r.o.
DODAVATELSKÁ KVALITA - STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze