Druhá místa vzala Doktorovi volné dny

24 2004
Schinias - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Šest jízd v šesti dnech bude muset zvládnout kanoista Martin Doktor, chce-li se poprat o medaile na obou olympijských tratích. Na kilometru i na poloviční vzdálenosti se nedokázal protáhnout přímo do finále, a tak musí v semifinálových jízdách usilovat o druhou šanci. A šestkrát se v tom případě vydá na trať na pokyn startéra, o němž zatím nemluví nijak hezky.

Na olympijských regatách v Atlantě ani v Sydney do semifinále nemusel a mezi rozjížďkami a finále měl vždy dva volné dny. V Aténách mu budou chybět.

"To je normální průběh závodů, s tím se nedá nic dělat. V obou v rozjížďkách byl někdo rychlejší, takže já musím do semifinále," nenechal se vyvést z rovnováhy nejlepší český kanoista. "Komplikace je snad jedině v tom smyslu, že jsem už mohl být v klidu, že mám jisté finále. Ale myslím, že mi to nijak výrazně neublíží."

Netěší ho, že mu pádem do semifinálových jízd přibude setkání s hlavním startérem Němcem Stahlsmidtem. "Na to, že jsme na olympiádě, tak je hodně špatný," zlobí se Doktor. "Dobrý startér od rána do večera všech šest dní startuje stejně, což on nedělá."

Obvykle startují kanoisté hned, jak se srovnají v jedné rovině, olympijský startér však nechá vodáky několik vteřin čekat. Především pro singlkanoisty je obtížné balancovat ve vlnách, k udržení rovnováhy musejí lehce manévrovat, a když právě v tu chvíli závod začne, mohou ztratit.

"Ale i kdyby se mi dneska start povedl, tak bych Cala asi nepředjel, zajel opravdu famózně," nechtěl se na startéra vymlouvat.

Na rozdíl od minulých olympiád jdou v Aténách přímo do finále jen vítězové rozjížděk. Na obou tratích se podařilo uspět Němci Dittmerovi se Španělem Calem, aspoň jeden volný den si zajistili Rusové Opalev a Fomičev.

Doktor prohrál včera na kilometru s Fomičevem a dnes na poloviční trati s Calem. V obou jízdách ztratil už na startu.

"Nejelo se mi špatně, ale ani se mi nejelo úplně skvěle," říká Martin Doktor. Teď má před sebou dvě semifinále, při nichž může formu vybrousit, aby mohl v boji o medaile soupeřit s odpočinutými soupeři.

Semifinále se jedou ve středu a ve čtvrtek, další dva dny jsou vyhrazeny závěrečným bojům.Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz