Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dům číslo 12. Zatím staveniště

3 2005
Praha - Až se čeští hokejisté poženou v únoru za olympijským úspěchem, bude tahle adresa slavná. Olympijská vesnice. Dům číslo 12. Turín. Právě tady bude bydlet český hokejový tým, Jágrova parta. Na plánku to vypadá malebně. Budova stojí vedle parku.

Dost blízko, v domě číslo 14 přímo za alejí, mají bydlet i čeští rychlobruslaři a krasobruslaři. Jenže zatímco předpoklady architektů jsou šálivé, současnost má do idylky daleko. Zatím.

"Turín? To je staveniště," připouští reprezentační manažer Zbyněk Kusý. "Jsme z toho trochu nervózní, Italové mají ještě dost práce, ale snad se to všechno stihne."

Do Turína Kusý chystá ještě jednu inspekční cestu, nejspíš začátkem února. "Nemá smysl tam jezdit dřív. Potřebujeme vědět, jak to tam Italové budou mít nachystané těsně před začátkem."

Už teď je jasné, že to nebude žádný přepych. Luxusní hotely? Kdeže.
Spíš studentské koleje.

"Podmínky budou jiné než třeba při mistrovství světa. Bude to určitě skromnější," popisuje svazový sekretář Martin Urban. "Co jsem ale slyšel, nikdo s tím nemá problém. Ani Kanada."

Češi už ve spolupráci s olympijským výborem pracují na zútulnění svého nového domova. Lékař Ziegelbauer dostal seznam hráčů, pro které je třeba zajistit prodloužené postele.

Do pokojů budou dodány televize, na každém patře budou tři počítače a také přípojky na notebooky.

Na pokojích u masérů se instalují velké plazmové obrazovky. Pro obveselení se na DVD povezou starší české komedie, elektrické šipky, ale taky třeba Člověče, nezlob se.

"Ne že by kluci byli do téhle hry nějací maniaci, ale musí mít přece připravenou nějakou zábavu. Ve vesnici budou dlouho zavření. Čím déle, tím lépe," říká odlehčeně Urban.

NHL se kvůli olympiádě zastaví na 15 dnů. Ale v případě, že tým během cesty do finále vypadne, musí hráči už druhý den po prohraném zápase cestovat zpět do Ameriky.

Autor:


Další z rubriky

Čeští sportovci stále nedostali finanční odměny za olympijské medaile

DVĚ ZLATA. Češka Ester Ledecká ovládla obě disciplíny, ve kterých na hrách v...

Od premiéra v demisi Andreje Babiše dostali 23. dubna šeky na částky, které si vysloužili za zisk...

Biatlonisté se zlobí, ubyla jim účastnická místa pro ZOH v Pekingu

Štafetový závod biatlonistek na 4x6 kilometrů v olympijském středisku Alpensia....

Zvýšení počtu disciplín na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 se dotklo i biatlonu....

Šéfka komise sportovců tvrdí, že ji MOV šikanoval kvůli Rusku

Claudia Bokelová

Někdejší předsedkyně komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Claudia Bokelová...Najdete na iDNES.cz