Dvojka bez kormidelníka v opravách skončila

17 2004
Atény - Z oprav vyšli čeští veslaři z padesátiprocentní úspěšností. Zatímco dvojka bez kormidelníka Petr Imre, Adam Michálek skončila ve své rozjížďce poslední a nepostoupila, dvojskif lehkých vah Michal Vabroušek, Václav Maleček zvítězila a zajistila si tak účast v semifinálových bojích.

Čeští skifaři dokázali díky výbornému závěru porazit i trojnásobné mistry světa Leonarda Pettinariho a Eliu Luiniho z Itálie.

"Předvedli mazácký výkon. Nezačali sice rychle, ale kvalitním výkonem po celé trati porazili takovou posádku, jakou jsou italští mistři světa," pochválil reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška českou dvojici.

První místo je podle něj o to cennější, že Pettinari s Luinim závěr rozhodně nevypustili. "Šlo o to vyhrát, protože v následném nasazení je mezi prvním a druhým místem velký rozdíl," řekl Panuška.

Veslaři pražské Dukly Imre a Michálek obsadili třinácté místo a jako jediní ve své disciplíně nepostoupili do semifinále.

"Z toho jsme smutní. Jsou to kluci, kteří nic neošidí. Bohužel momentálně nemají formu a bez té se na olympiádě nedá uspět," podotkl reprezentační šéftrenér na adresu deváté dvojky z loňského mistrovství světa v Milánu.

V semifinále, které by se mělo uskutečnit ve středu a ve čtvrtek, se tak představí šest českých lodí.  Přímo z úvodních rozjížděk v sobotu postoupili skifaři Miroslava Knapková a Václav Chalupa, dvojskif Ondřej Synek, Milan Doleček mladší a čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Petr Vitásek, Jan Schindler, Jakub Makovička.

O den později se pak do semifinále dostala i párová čtyřka David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a David Kopřiva.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz