Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Dvořák v roli šéftrenéra má o Šebrlem jasno: Není mu co vyčítat

Šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák | foto: Karel Pešek, MAFRA

8 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Dlouho hledal slova. "To je situace, která se nedá nikomu vyčíst. Vybojoval si to, chtěl startovat na olympijských hrách a dělal všechno pro to, aby mohl," pronesl Tomáš Dvořák. Tu nepříjemnou situaci zná - před osmi lety v Aténách 2004 ukončil své desetibojařské učinkování pod pěti kruhy po první disciplíně. Stejně jako v Londýně Roman Šebrle.

Ve čtvrtek 2. srpna dostal Dvořák coby šéftrenér české atletiky od Romana Šebrleho esemesku: "Ahoj Dvořka! Prosím tě, zlobí mě úpon. Sice běhám a lepší se to, ale vím, že to nemusí být na 100 procent. A i když naděje umírá poslední a já věřím, ze přeci jen budu bojovat, můžeš zjistit a dát vědět Adamovi, aby byl připraven případně mě nahradit. Díky Šeba."

Poplach však Dvořák hasil svým optimismem: "Ještě má týden do závodu, všechno se může zlepšit."

A jak zjistil - výměna atletů už stejně možná nebyla, poslední termín vypršel technickou poradou 1. srpna. Helcelet by tak už stejně startovat nemohl. "Pak už nemůže být napsaný náhradník na individuální disciplínu s B-limitem," vysvětlil bývalý trojnásobný mistr světa. Pravidla olympijských soutěží jsou striktní, nominaci závodníků nelze měnit den před startem.

Že se mu Šebrle neozval dřív? "Vždyť to řešil," rázně se odmítl pustit do polemiky. "Já jsem si to taky užil. To je situace, která se nedá nikomu vyčíst. Vybojoval si to, chtěl startovat na olympijských hrách a dělal všechno pro to, aby mohl. Jen tělo tu podporu nemělo."

Najdete na iDNES.czmobilní verze