Dvořáka drží nad vodou ohlasy z domova

30 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Z hořkého zklamání, které si připravil nevydařeným olympijským závodem, se desetibojařský mistr světa a světový rekordman Tomáš Dvořák už pomalu dostává. Velký podíl na tom podle jeho slov mají pozitivní ohlasy od fanoušků z České republiky, kteří jej neodepsali, ale naopak ocenili jeho bojovnost, se kterou navzdory zdravotním problémům soutěž dokončil. Potvrdil to i on-line rozhovor, ve kterém Dvořák po internetu odpovídal čtenářům iDNES. "Začínám myslet na Atény," prohlásil odhodlaně. Odpovědi Tomáše Dvořáka čtěte ZDE

On-line rozhovor s Tomášem Dvořákem se protáhl na rovné tři hodiny. I při sobotě, kdy internet sleduje mnohem méně čtenářů než ve všední dny, se na nešťastného hrdinu olympijského desetiboje snesla záplava otázek. Hodinu trpělivě diktoval své odpovědi redaktorům iDNES do počítače, další půlhodinu pak pokračoval s diktafonem u úst. Žádnou odpověď neodbyl holou větou, takže následné přepisování trvalo další půldruhé hodiny.

"V současné době jsem největším soupeřem sám sobě. Bohužel, ten méně zdravý mě tady porazil," uvedl v jedné z odpovědí. V úterý a ve středu na Olympijském stadionu překonával zdravotní potíže, mezi soutěžními dny byl prakticky na dně. Plánovaný útok na světový rekord byl ten tam, naděje na aspoň bronz, když už ne na vysněné zlato, byla téměř nulová a zhuntované tělo odmítalo poslušnost. Tomáš se však kousl a druhý den závod dokončil.

Skončil šestý, psychicky i fyzicky byl na dně, ale teď už se z toho začíná dostávat. "Mnohokrát děkuji, že mě máte všichni rádi, je to rozhodně jedna z věcí, které mě v současné době drží nad vodou," vzkázal čtenářce Lídě, která jej zapřísáhla, aby ještě nekončil: "O konci kariéry rozhodně neuvažuji, hrozně rád bych odešel na vrcholu, ne takovýmto neúspěchem. Budu se snažit, aby další závody byly podle mých představ."

Možná není daleko doba, kdy bude na závodech vystupovat ve dvojí roli, jako závodník i trenér. V on-line rozhovoru totiž naznačil, že možná převezme štafetu po svém kouči Zdeňku Váňovi: "Nejsem o tom ještě zcela rozhodnut, ale je to věc, která mě v současné chvíli hodně pronásleduje. Věřím, že ho ještě myšlenky na skončení přejdou, ale zatím to vypadá tak, že budu trenérem sám sobě a ještě svým kolegům. Nevím, jestli zvládnu, uvidíme." Mezi Dvořákovými svěřenci by se tak ocitl také jeho kamarád i soupeř Roman Šebrle, stříbrný medailista ze Sydney.

Společně by mohl bojovat v Aténách, které už nyní Tomáše Dvořáka začínají zajímat. Prohru ze Sydney hodlá odčinit na olympijských hrách v roce 2004: "Prakticky od této chvíle se začínám psychicky připravovat na Atény, i když jsou strašně vzdálené a mezitím je spousta závodů. Jsem už poměrně zralý desetibojař, takže musím myslet na závod, kde chci dokázat životní maximum, a kde bych hrozně rád skončil životním úspěchem. Věřím, že mysl, která mě provází v mém sportování, je mou devizou, a když mě podpoří i tělo, tak budu rozhodně o zlato bojovat."

Odpovědi Tomáše Dvořáka čtěte ZDE

Poslední půlhodinu nad počítačem strávil Tomáš Dvořák s diktafonem v ruce a nahrával odpovědi na záplavu čtenářských dotazůNejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz