Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eberharter bronz bere, zlatý sen trvá

11 2002
Salt Lake City - Bronzovou medaili ze sjezdu přijal rakouský lyžař Stephan Eberharter s frajerským úsměvem, ale na olympijských hrách jsou ještě dva závody, v nichž se pokusí získat zlato - obří a superobří slalom. "Pro jiné to může být problém, nevyhrát, pro mě ale rozhodně ne," prohlásil dvaatřicetiletý vedoucí muž Světového poháru a majitel malého Křišťálového glóbu za celkové prvenství ve sjezdu.

Na to, že ve své nejsilnější disciplíně ve Snowbasinu nevyhraje, se prý dopředu připravoval. "Vždycky jsem říkal, že taková věc se může stát," připomněl po závodě.

Eberharter skončil třetí o 28 setin vteřiny za vítězným krajanem Fritzem Stroblem, rychlejší byl i stříbrný Nor Lasse Kjus. Zatímco ve sjezdu byl letos nejlepší pětkrát, v super-G za sebou nechal zbytek závodního pole třikrát a jednou vyhrál obří slalom.

"Mám ještě dvě šance být na olympiádě první, nebo přidat nějakou medaili," zopakoval Rakušan, jenž se nechtěl vracet k tomu, co bylo. "Vždycky jsem si věřil, ale popravdě jsem si nikdy nemyslel, že bych byl právě ve sjezdu tak dobrý," snažil se převést řeč na následující závody.

Eberharter odmítl názor, že by se na jeho výkonu podepsal tlak okolí, ačkoli si byl vědom očekávání, jaké do něj vkládali rakouští fanoušci. "Zažil jsem dobrou noc, dobré ráno a zajel dobrý bronzový závod," vypočítal pozitiva.

Autor:


Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz