Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eberharter věděl o trati málo

17 2002
Snowbasin - Desetina vteřiny připravila rakouského lyžaře Stephana Eberhartera o vítězství v olympijském superobřím slalomu. Rakušan si v závodu chtěl spravit chuť ze sjezdu, v němž skončil až třetí, ale nezvládl spodní část trati, udělal chybu a v cíli byl pomalejší než Nor Kjetil Andre Aamodt. Když to zjistil, hodil naštvaně lyže na zem. "To snad... To je k smíchu," kroutil nevěřícně hlavou. Na tiskové konferenci už své chování znovu kontroloval. "Byl to skvělý závod až na ten poslední úsek. Udělal jsem velkou chybu a ta mě stála zlatou medaili," přiznal Rakušan.

Vinu ale podle něj nesou i lidé z reprezentačního týmu, kteří ho prý neupozornili na to, kde by měl na posledním příkrém úseku trati zpomalit. "Je mi líto, ale musím říct, že šlo o nedostatek v komunikaci. Jediná věc, kterou jsem se před startem dozvěděl, bylo, že nemohu jet naplno, což jsem věděl taky," vykládal Rakušan.

Problémy měl v místě zvaném Buffalo Jump, což je kombinace levé a ostré pravé zatáčky na terénním zlomu. Stejně jako další závodníci nasadil pozdě oblouk a do další branky nenajel v ideální stopě. 

"Neřekli mi, co se stane, když tam najedu trochu rychleji, jestli se to dá projet minimálními oblouky. Musím tedy říct, že jsem neměl všechny potřebné informace," stěžoval si Rakušan. "Největší díl viny ale samozřejmě nesu já sám," dodal.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze