Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Edwardsová možná nebude potrestána

23 2004
Americká atletka Torri Edwardsová může doufat, že nebude potrestána zákazem startu za užití nedovoleného prostředku. Americká sportovní arbitráž, která se jejím případem zabývala, doporučila IAAF, aby přihlédla k "mimořádným okolnostem", až bude řešit její kauzu.

Sedmadvacetiletá sprinterka Edwardsová měla v dubnu na mítinku na ostrově Martinik pozitivní test na zakázaný stimulant niketamid. Bránila se tím, že se do jejího těla dostal po použití tablet glukózy, které jí dal její lékař, aniž si uvědomil, že obsahují nedovolenou látku.

"Je to výborná zpráva. Arbitráž tím dává najevo, že Torri nepodváděla. Překonali jsme ale pouze jednu z mnoha překážek," řekl agentuře Reuters atletčin obhájce Emanuel Hudson.

Úřadující mistryně světa v běhu na 100 metrů se na americkém mistrovství v Sacramentu kvalifikovala na olympiádu v obou nejkratších sprintech a v nominaci zůstala i po zveřejnění pozitivního výsledku dopingové zkoušky. Do zahájení soutěží v Aténách už Edwardsová podle Hudsona neplánuje žádné starty, aby byla kdykoli k dispozici pro případná další slyšení.

Torri Edwardsová při americké olympijské kvalifikaci

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze