Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Edwardsová možná nebude potrestána

23 2004
Americká atletka Torri Edwardsová může doufat, že nebude potrestána zákazem startu za užití nedovoleného prostředku. Americká sportovní arbitráž, která se jejím případem zabývala, doporučila IAAF, aby přihlédla k "mimořádným okolnostem", až bude řešit její kauzu.

Sedmadvacetiletá sprinterka Edwardsová měla v dubnu na mítinku na ostrově Martinik pozitivní test na zakázaný stimulant niketamid. Bránila se tím, že se do jejího těla dostal po použití tablet glukózy, které jí dal její lékař, aniž si uvědomil, že obsahují nedovolenou látku.

"Je to výborná zpráva. Arbitráž tím dává najevo, že Torri nepodváděla. Překonali jsme ale pouze jednu z mnoha překážek," řekl agentuře Reuters atletčin obhájce Emanuel Hudson.

Úřadující mistryně světa v běhu na 100 metrů se na americkém mistrovství v Sacramentu kvalifikovala na olympiádu v obou nejkratších sprintech a v nominaci zůstala i po zveřejnění pozitivního výsledku dopingové zkoušky. Do zahájení soutěží v Aténách už Edwardsová podle Hudsona neplánuje žádné starty, aby byla kdykoli k dispozici pro případná další slyšení.

Torri Edwardsová při americké olympijské kvalifikaci

Autor:


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz