Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Ekonom: Česká olympijská výprava bude stát 38 milionů korun

Peking, olympijský stadion - Chodecké závody před olympijským stadionem v Pekingu. | foto: ČTK

29 2008
Praha - Podle internetové verze časopisu Ekonom bude stát výprava českých olympioniků do Pekingu včetně doprovodného týmu zhruba 38 milionů korun. Celkově by mělo jet do Číny až 140 sportovců, součástí výpravy bude i šest desítek trenérů, lékařů a ostatních funkcionářů.

Náklady bude ze dvou třetin hradit Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, zbytek dorovná Český olympijský výbor (ČOV).

Poslední olympijské hry v Turíně vyšly na 24 milionů, v Itálii ale startovalo jen osm desítek českých sportovců. Dosud největší výdaje si vyžádaly letní olympijské hry v Sydney v roce 2000, které Český olympijský výbor vyšly na 38 milionů korun.

Nejdražší zimní olympiádou bylo díky 32 milionům Nagano 1998, náklady na dosud poslední letní olympiádu v Aténách se pohybovaly okolo 30 milionů.

Rozpočet ČOV na roky 2004 až 2008 dosahuje tří set dvaceti milionů. Hradí se z nich nejen výprava na olympiádu, ale také příprava sportovců.

"Na sportovce v rámci Rozvojového olympijského programu jsme loni přispěli 62, letos 57 miliony korun," upřesnil mluvčí výboru Jan Martinek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze