Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

El Guerrouj podruhé Šnebergerovi nepomohl

22 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Český patnáctistovkař Michal Šneberger podruhé na olympiádě v Aténách běžel se svým idolem Hichamem El Guerrouj. Spolu s ním se dostal z rozběhu do semifinále. Tam však legendární Maročan zvolil volnější tempo. Výsledný čas mu sice na finále stačil, ale českému atletovi nikoliv.

"Čekal jsem, že do toho půjde někdo z tempařů. Ale když jsem viděl, že se jen kluše, tak to bylo v pytli. Věděl jsem, že dál půjde přímo prvních pět a další na čas už nemají šanci," popisoval své úvahy během závodu Michal Šneberger.

Účastnil se druhého semifinále, takže věděl, jak musí běžet. Připouští, že nad závodem možná moc přemýšlel.

"A když se tři sta metrů před cílem rozběhli, už jsem v sobě nenašel vervu, abych se chytil. Asi jsem byl přemotivovaný," připustil.

Šnebergerův taktický plán se odvíjel od výsledků prvního semifinále. "Kdyby bylo v čase kolem 3:40, tak jsem to chtěl rozběhnout do šesti set metrů, aby mě pak někdo vystřídal," líčil svěřenec trenéra Josefa Vedry.

Běželo se však daleko rychleji. Vítěz Adil Kaouch z Maroka měl čas 3:35,69 sekund. "To bych se svým plánem vydržel do 1200 metrů. Pak bych vykysl a jen udělal pitomečka ostatním," řekl závodník pražské Dukly.

Zatímco v rozběhu běžel 3:39.68 minut, v semifinále byl o necelých osm sekund pomalejší - 3:47,03. Ztrátu formy však vylučuje. - o rozběhu více zde

"Patnáctistovka se takhle nedá brát, navíc když se běží takhle takticky. Kdyby byl pro každý závod daný vodič s určeným časem, tak by se podle toho dalo hodnotit formu," podotkl Šneberger.

Běžet podruhé na olympiádě s El Guerroujem, o čemž rozhodl los po rozbězích, se mu tak nevyplatilo.

"Říkal jsem si, že to je dobře, když ho mám. Ale to druhé semifinále, kde měl sedmý člověk 3:27,10, by pro mě bylo fakt asi ideální," rozloučil se s olympijským stadionem v Aténách český běžec.

Semifinále běhu na 1500 metrů, vede Hicham El Guerrouj, za ním Michal Šneberger (v bílém).Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze