Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Eliáš bušil na Plekance přes sklo: Dělej, nebo ti ujedeme

14 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejový útočník Tomáš Plekanec měl co dělat, aby udržel vážnou tvář, když po příletu do olympijského Vancouveru odpovídal na dotazy televizních reportérů. V tu chvíli na něj totiž u východu z letiště bušil přes sklo jeho reprezentační spoluhráč Patrik Eliáš.

"Dělej, rychle to skonči, nebo ti ujedeme," naznačoval s úsměvem na tváři.

Sám už měl rozhovory za sebou, a tak pomáhal manažerovi Františku Černíkovi urychlit odjezd do hotelu. Ten pospíchal, jelikož už za dvě hodiny očekával přílet obránce Poláka a útočníků Fleischmanna s Eratem.

Takhle vesele přivítala hokejová reprezentace dva hráče, na které bude v olympijském turnaji spoléhat. Je jenom dobře, že se oba objevili ve Vancouveru v dobrém rozpoložení.

Vždyť právě na ně bude kouč Vladimír Růžička nejvíc spoléhat. Kapitán Eliáš na levém křídle, Plekanec na centru. Krátce před půlnocí je doplní ještě pravé křídlo Martin Havlát. "Už se na něj moc těším. Ale dopředu jsem ho upozorňoval, ať mě v noci nebudí," smál se jeho velký kamarád Eliáš.

Eliáš s Plekancem za sebou mají náročný den. Ještě v sobotu večer kanadského času hráli v NHL zápasy. "Bylo to rychlé. Ale jsem rád, že už skončilo tohle přechodné období a můžu se soustředit jenom na olympiádu," svěřil se Plekanec.

A Eliáš přidal: "Jsem unavený, po zápase jsem ležel jenom hodinku a půl a v letadle jsem si dokonce musel vzít prášek na spaní."

Oba si přesto před velkým turnajem věří a nezříkají se role tahounů týmu. Aby ne, Plekanec je nejproduktivnějším Čechem letošní sezony NHL, Eliáš dlouhodobě patří do její špičky. "Cítím se dobře po všech stránkách," řekl Eliáš, který se už plně zotavil z měsíc starého otřesu mozku.

"Jsem připravený fyzicky, psychicky i herně. Už se na těším na první zápas." Ten Česko sehraje 18. února v šest hodin ráno středoevropského času proti Slovensku. Ještě dnes dorazí do Vancouveru dalších deset hráčů včetně brankáře Vokouna, zítra přiletí poslední tři.Najdete na iDNES.czmobilní verze