Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elofsson nemá formu a trápí se

15 2002
Midway - Místo úsměvů ze stupňů vítězů a počítání medailí, hledá švédský běžecký velikán Per Elofsson příčiny neúspěchu. Nejblíž k úspěchu měl ve čtvrteční kombinaci, kde skončil těsně pod stupni vítězů. Čtyřiadvacetiletý Švéd vede Světový pohár, ale olympijským závodům zatím kraluje Španěl Johann Mühlegg. "Jasně, že jsem zklamaný. Myslel jsem, že budu mít největší šanci v závodu na třicet kilometrů, ale nevyšlo to," přiznal Elofsson, jenž z úvodního závodu v polovině odstoupil. V úvodu klasické části kombinace na deset kilometrů jej od Mühleggova času dělily čtyři desetiny vteřiny, ale pak přišel pád.

"Upadl jsem, když jsem vjížděl do zatáčky. Ztratil jsem asi devět vteřin, než jsem se dostal znovu do tempa," líčil Švéd, ale přiznal, že i bez pádu by na Španěla neměl.. "Je zatraceně rychlý," konstatoval.

V klasické části nakonec obsadil deváté místo, 32 vteřin za Mühleggem. Měl šanci získat stříbro nebo bronz, ale v závěru závodu udělal taktickou chybu. "Zůstal jsem za Italem Di Centou. Norové Alsgaard s Estilem se trhli a ujeli nám," zpytoval svědomí. Od medaile zůstal čtyři vteřiny.
 
"Jsem z formy. Ani zdaleka se necítím jako na začátku sezóny," přiznal Švéd. "Nevím proč. Trénoval jsem stejně tvrdě, jako předtím. Možná jsem ale měl dát v přípravě více na kvalitu," přemýšlel nahlas.
 
Poslední šanci získat medaili mezi jednotlivci bude mít za týden v sobotu v závodu na 50 kilometrů. "Ale bez formy je dálkový závod v takové nadmořské výšce spíš utrpení," konstatoval.

Autoři: ,


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz