Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Emmonsovi mají další medaili, získal ji střelec Matthew. Češi neuspěli

Matthew Emmons | foto: Michal SváčekMF DNES

15 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Matthew Emmons, americký manžel české střelkyně Kateřiny, už má také medaili z olympijských her v Pekingu. Ve střelbě z libovolné malorážky na 60 ran vleže získal stříbro. Vyhrál ukrajinský reprezentant Artur Ajvazian. Oba čeští zástupci - Miroslav Varga a Tomáš Jeřábek - skončili už v kvalifikaci.

Pro česko-americký pár je to už třetí medaile z Pekingu. Kateřina Emmons získala zlato ve vzduchové pušce a stříbro ve sportovní malorážce. Matthew bude ještě navíc startovat v neděli ve střelbě malorážkou na 3x40 ran, tedy v soutěži, v níž se na minulých hrách připravil o medaili střelou do vedlejšího terče.

"Tři medaile pro jednu rodinu na jedné olympiádě, to je skoro fenomenální. Nemůžu být šťastnější," prohlásil Matthew Emmons. "Opravdu je to nejlepší den v mém životě."

Emmons, který v této disciplíně obhajoval zlatou medaili z posledních her, ve finále ztrácel na vítěze kvalifikace Ajvaziana dva body. "To je hodně. Sice není nemožné to dohnat, ale je to hodně náročné," řekl Emmons. Ajvazian střílel bezchybně a držel si odstup. "Zlato patří mému trenérovi, moc mě naučil," pronesl vítěz.

V deseti finálových střelách byl nejlepší australský reprezentant Warren Potent, který nakonec získal bronzovou medaili.

Matthew Emmons a Kateřina Emmons

Češi skončili v kvalifikaci

Oba čeští zástupci - Miroslav Varga a Tomáš Jeřábek - skončili už v kvalifikaci.

Varga, vítěz z her v Soulu 1988, při svém návratu na olympijská kolbiště nastřílel 590 bodů a skončil devětadvacátý. "Z deseti nastřílených devítek jsem měl pětkrát devět celých devět, to jsou tři milimetry od finále. Ale špička je hrozně našlapaná," řekl Varga.

Jeřábek byl o čtyři body horší, obsadil šestačtyřicátou příčku.

Ve skeetu bude do druhého dne soutěže vstupovat Jan Sychra z osmnáctého místa. Na olympijské střelnici mu sice výborně vyšly první dvě položky, po kterých se s jedinou chybou dělil o vedení, ale v třetí sérii čtyřikrát minul a výrazně klesl. Na vedoucího Vincenta Hancocka z USA ztrácí tři rány.

Devětatřicetiletý rodák z Brna, který v Pekingu obhajuje deváté místo z předchozích her v Aténách, bude v soutěži pokračovat v sobotu od 9.00 SELČ.

V druhém kole kvalifikace bude bojovat o umístění mezi nejlepší šestkou, která se dostane do odpoledního finále. Aktuálně šestý Australan George Barton má nástřel o jednu ránu lepší než Sychra.

Martinu Podhráskému a Martinu Strnadovi nevyšel v Pekingu první den olympijské soutěže v rychlopalné pistoli na 25 metrů. Patří jim v devatenáctičlenném poli patří poslední dvě místa.

Podhráský dnes nastřílel 276 bodů a do druhého dne vstoupí z 18. pozice, když na první místo ztrácí 15 bodů. Poslední Strnad byl ještě o devět bodů horší.

V čele je po prvním dnu Rus Leonid Jekimov, který původně neměl v Pekingu vůbec startovat. Na poslední chvíli nahradil zlatého medailistu v
rychlopalné pistoli ze Sydney a bronzového z Atén Sergeje Alifirenka, který do Číny nepřijel kvůli potížím se zrakem.

. Výsledky:

Muži - libovolná malorážka vleže:
1. Ajvazian (Ukr.) 702,7 (599+103,7), 2. Emmons (USA) 701,7 (597+104,7), 3. Potent (Austr.) 700,5 (595+105,5), 4. Berg (Nor.) 699,1, 5. Prichodotčenko (Rus.) 699,0, 6. Sauveplane (Fr.) 698,8, 7. Hirvi (Fin.) 698,5, 8. Martynov (Běl.) 698,3, ...29. Varga 590, 46. Jeřábek (oba ČR) 586.Najdete na iDNES.czmobilní verze